סוני תומכת בקוד הפתוח: משחררת גרסת AOSP רשמית ל-Xperia Z

| יום חמישי, 25 באפריל 2013, 12:16 | סלולר

St-Ericsson-NovaThor-L8580יותר מכל יצרנית סלולר אחרת, ידועה סוני בתמיכתה הרבה במפתחי צד-שלישי. במסגרת תמיכה זו מאפשרת החברה לכל לקוחותיה לפתוח את נעילת ה-Bootloader בעזרת כלי רשמי. כמו כן משחררת החברה קטעי קוד הנחוצים למפתחים לצורך המשך הפיתוח, גרסאות בטא של עדכוני גרסה עתידיים למכשיריה ועוד. החברה הגדילה לעשות ואף אימצה פרוייקט פיתוח שנועד להביא את חווית הממשק הנקי של אנדרואיד אל מכשיר ה-Xperia S. בשל העניין הגדול שעורר הפרוייקט, החליטה סוני לצרף אליו גם את ספינת הדגל החדשה של החברה, Xperia Z.

בסרטון ששחררה החברה ניתן לראות את המכשיר כשהוא מריץ את הגרסה החדשה –  המבוססת על אנדרואיד 4.2 JellyBean – וממנו ניתן להתרשם כי רוב הפונקציות החשובות פעילות, לצד אזהרה כי הרום עדיין אינו מתאים לשימוש יום-יומי. החברה מוסרת כי העבודה על מספר תכונות מהותיות של המכשיר, כגון קישוריות הרשת הסלולרית והמצלמה, עדיין לא אפשרית במלואה מכיוון שדרושים קבצי קוד שאין באפשרותה לשחרר לעת עתה. מנגד, קישוריות אחרות כגון ה-Wi-Fi, ה-GPS וה-Bluetooth פעילות לחלוטין, לצד כרטיס ה-SD, נוריות ה-LED וחיישני ההטיה והתאורה של המכשיר הפועלים גם הם.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=74_1nB_Z1Hw[/youtube]

סוני ממשיכה לעבוד במרץ על המשך פיתוח הפרוייקט וכבר הודיעה כי בקרוב תשחרר את הקבצים הדרושים להפעלת שבב ה-NFC המוטמע במכשיר. כמו כן, תחליף החברה כמה מקטעי הקוד שכתבה בקטעי הקוד המקוריים של אנדרואיד. את קבצי הפרוייקט ניתן למצוא כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות