סמסונג בתגובה לצמצום נפח האחסון ב-Galaxy S4: רכשו כרטיס זיכרון

| יום שישי, 3 במאי 2013, 20:48 | סלולר

Samsung-Galaxy-S4-storageבמהלך השנים האחרונות, עם הפיכתם של תכני מולטימדיה נגישים יותר ויותר, ניתן היה להבחין במגמת הרחבת נפח האחסון במכשירים סלולריים שונים, החל מאלו המיועדים לשוק הנמוך ועד למכשירים המיועדים למשתמשי הארד-קור. יחד עם ההגדלה הזו של נפח האחסון, החלה תופעה חדשה – גודלם הפיזי  של מערכת ההפעלה וממשק המשתמש החל גם הוא להתעצם, מה שגורם לעיתים להפחתה משמעותית בנפח האחסון הפנימי הניתן לשימוש.

כפי שדווח כאן באתר לפני מספר ימים, מערכת ההפעלה וממשק המשתמש (TouchWiz Nature UX 2.0) במכשיר הגלאקסי S4 החדש של חברת סמסונג, גוזלים מאיתנו המשתמשים כ-7GB מנפח האחסון הפנימי במכשיר. משמע, בגרסה הבסיסית (16GB) יקבלו רוכשי המכשיר לא יותר מ-9GB לאחסון קבצים.

בעיה זו, אשר גרמת לבאזז רציני ברשת, הגיעה לאוזניהם של החבר'ה בסמסונג, אשר שיחררו הודעה רשמית בנושא זה: "במכשיר הגלאקסי S4 בגרסת ה-16GB, מנצלת מערכת ההפעלה כ-6.85 ג'יגה – 1 ג'יגה יותר מאשר בגלאקסי S3, זאת על מנת לספק תצוגה ברזולציה גבוהה ופיצ'רים חדשים ללקוחותינו. על מנת להציע את החוויה האולטימטיבית למשתמשינו, סמסונג מספקת חריץ הרחבת זיכרון למכשיר הגלאקסי S4".

לצערנו, נראה שבסמסונג לא רואים פתרון אחר מאשר רכישת כרטיס זיכרון. עם זאת, הדבר אשר עליו כנראה לא חשבו בסמסונג, הינה העובדה שהחל מגרסה 4.1 Jelly Bean, לא ניתן לבצע התקנת אפליקציות על כרטיס הזיכרון החיצוני (אולם הוא יוכל לשמש כמקור אחסון לבסיסי הנתונים שלהן) ולכן אנו נשארים עם קצת פחות מ-9GB להתקנת אפליקציות. כיום, חשוב לזכור, ישנן אפליקציות כבדות ואף משחקים שיידרשו נפח אחסון של כ-2GB ואף יותר.

גם חברת HTC נתקלה בבעיה זהה במכשיר ה-HTC One החדש, אך הפיתרון שהציעה היה שונה במקצת, מאחר ואין במכשיר חריץ להרחבת זיכרון – היא ביטלה את דגמי ה-16GB ושיחררה את המכשיר בגרסאות של 32 ו-64GB בלבד. אין מדובר בפתרון של ממש, אם כי ב"מזעור נזקים" – למשתמש שירכוש את גרסת ה-32GB יישארו כ-25GB אותם יוכל לנצל.

(מקור – AndroidAuthority)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות