פייסבוק ו-Waze מגיעות למבוי סתום בנוגע לרכישה אפשרית של חברת הניווט

waze_fb

הרוכשות הפוטנציאליות של Waze החלו פתאום להיעלם מהתמונה באותה המהירות בה הגיעו. עפ"י דיווח של הבלוג הטכנולוגי All Things D עולה כי פייסבוק ו-Waze לא הצליחו לגשר את הפערים ביניהן בנוגע להעברת פעילותה של חברת הניווט הישראלית למעוזה של הרשת החברתית במנלו פארק, קליפורניה, מה שגרם ככל הנראה להתפוררות העסקה.

ההודעה מגיעה שעות בודדות לאחר שבראיון ל-All Things D סיפר טים קוק כי אפל מעולם לא הציעה הצעה לרכישתה של Waze, על אף דיווחים קודמים בנושא שהזכירו שווי מוערך של כחצי מיליארד דולר עבור חברת הניווט הישראלית. כעת עושה רושם כי השחקנית היחידה שנשארה בתמונה היא גוגל, אשר הציעה עפ"י הדיווחים סכום העולה על מיליארד דולר עבור רכישת Waze. מאחר ולגוגל מרכזי פיתוח בישראל, הסיכוי כי דרישתם של יזמי Waze כמו גם חלק מהמשקיעים בחברה להשאיר את מרכז הפיתוח בישראל תיענה, גבוה מאשר היה בדיונים עם פייסבוק.

Waze היא כלי מאוד מעניין עבור פייסבוק, אפל וגוגל גם יחד, אך במידה והאחרונה היא היחידה שנשארה במשחק, יכול וקשה יהיה יותר עבור Waze להיות עם היד על העליונה במשא-ומתן לרכישתה, אלא אם כן תופיע לפתע שחקנית גדולה נוספת כדוגמת מיקרוסופט ותטרוף שוב את הקלפים. מניותיה של פייסבוק ספגו אמש ירידה של מעל ל-3%.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות