דבר איתי: Windows Phone 7 כוללת יכולת זיהוי קול מובנית מבוססת-ענן

על Windows Phone 7 אפשר לדבר לא מעט – ורוב הזמן אנחנו אכן עושים זאת. אבל לא לעתים קרובות קורה שמגלים עליה פרט חדש לחלוטין. השבוע דווקא כן: כתב MobileSite דִייֶגוֹ סַמוּאִילוֹב חשף שלשום כי בין התכונות של מערכת ההפעלה החדשה נמצא שירות זיהוי דיבור, המאפשר לבצע פעולות שונות במכשיר (כמעט) ללא צורך במגע. השירות מבוסס על פלטפורמת TellMe, שירות זיהוי-קול מבוסס-ענן מהגדולים הפעילים היום, וסמואילוב טוען שהוא מספק רמת זיהוי שאין שני לה. כל מה שצריך לעשות כדי להפעילו הוא ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש ה"התחל", שלפי החוקים הנוקשים של מייקרוסופט חייב להימצא במרכז תחתית כל מכשיר, ומייד תקבלו את מסך ה-Listening ("מקשיב"). כל מה שנשאר הוא להגיד לטלפון מה אתם רוצים ממנו.
האפשרויות הנפוצות כוללות את האמירות הבאות:
  • "התקשר ל[שם איש קשר] [סוג טלפון]" – רק אמרו לטלפון שם, פרטי או משפחה, של אחד מאנשי הקשר שלכם, והוסיפו את סוג הטלפון אליו אתם רוצים להגיע (בית, סלולרי, עבודה), והטלפון יעשה את השאר לבד;
  • "[פריט לחיפוש] ב[שם עיר] [שם מדינה]" – אם אתם רוצים למצוא משהוא, הגידו לטלפון מה ברצונכם לחפש, והיכן ברצונכם לחפש את זה, ותנו ל-Bing לבצע את העבודה שלו.
  • "פתח את [שם אפליקציה]" – רוצים לפתוח את תוכנת הניווט? אין בעיה. הוסיפו למשוואה שבגירשיים את הטקסט המזהה הצמוד לאייקון האפליקציה המבוקשת (לדוגמא: Bing Maps, Orange GPS, Windows Phone 7 Zune Media Player [שאיפה] וכו'), וכל עוד היא מותקנת על הטלפון – הוא כבר יידע למה הכוונה.
  • "נגן [קטגוריה] [פריט]" – כן, גם על נגן ה-Zune ניתן לשלוט באמצעות פקודות קוליות. אפשר לבקש ממנו לנגן שירים של אמן מסויים ("נגן אמן שאקירה"), סוגה מסויימת ("נגן ז'אנר ג'אז") ועוד.

סמואילוב מבטיח שהאפשרויות הללו הן לא הכל, וכי הוא הצליח לבצע פעולות שונות ומשונות, כאשר המכשיר מצליח לזהות את הבקשות במהירות ובדיוק חסרי תקדים. כמובן שהשימוש המתבקש ליכולת הזו היא שימוש בטלפון בזמן נהיגה. השאלה היא האם ניתן לנהל מו"מ קולי ישיר עם אפליקציית המפות בלי לחזור לעמוד הבית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות