HP השיקה בישראל את טכנולוגיית ePrint להדפסה דרך מייל, עם כ-10 מדפסות חדשות

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mwEMAL-NnxE[/youtube]

אחת הבעיות העיקריות שעומדות בפני משתמש המעוניין להדפיס תוכן שנמצא בסלולרי שלו או בכל התקן נישא אחר היא ההכרח לסנכרן ראשית את התוכן הנ"ל למחשב בשביל להדפיס אותו במדפסת המחוברת אליו.

לא עוד! חברות רבות מנסות בשנים האחרונות למצוא פתרון לנושא, בעקבות עליית כמות המשתמשים בסמארטפונים ושאר גאדג'טים ניידים שהדפסת תוכן מתוכם הייתה בלתי אפשרית. כיום ישנם שני פתרונות שיצאו לשוק ואשר אמורים לתת מענה לבעיה. חברת HP ישראל הכריזה ביום ג' על הפתרון שלה – טכנולוגיית ה-ePrint, המציגה פתרון עוקף, אשר מבוסס על עוד טכנולוגיה עם אפקט באזז חזק – מחשוב ענן.

מה עשתה חברת HP? פשוט מאוד – חיברה כתובת דוא"ל ייחודית לכל מדפסת (קצת כמו כתובת MAC בהתקני רשת), והתקינה בתוך המדפסת מעין מערכת הפעלה משולבת עם תוכנת דואר אשר יודעת לחפש את התוכן שנשלח לאותה כתובת ולתפעל אותה במסגרת שירותי המדפסת – סריקה, פקס וכמובן הדפסה. היתרון הגדול של השיטה של HP הוא חוסר התלות שלה בתוכנה או חומרה – כל התקן בעל יכולות דוא"ל יכול לשלוח להדפסה כל תוכן שקיים בו.

HP מתארת בהודעתה את חלק מהיישומים האפשריים: גישה ל-Google Docs לסריקה קלה של מסמכים לאינטרנט לצורך הדפסה מאוחרת יותר; שיתוף, ניהול וגישה לתוכן עסקי באינטרנט; כתבות חדשות אחרונות מסוכנות רויטרס; מפות Bing Maps עם מסלולי נסיעה; פייסבוק להדפסת תמונות מחשבונות ברשת החברתית; ושירות Biztree לגישה מיידית למסמכים עסקיים כגון חשבוניות, אנשי קשר, קבלות, הסכמים משפטיים ורשימות תיוג. כמו כן, ניתן לשלוח ולקבל פקסים ללא צורך בקו טלפון.

המסר של HP ברור ופשוט: כל מה שתרצה, בכל זמן ובכל מקום שהחיים לוקחים אותך. HP הודיעה בינתיים על 3 מדפסות ביתיות שיהיו זמינות בישראל מהשבוע במחירים הנעיםבין 499 ש"ח עד 1,099 ש"ח. HP ממשיכה ומודיעה גם על סדרת מדפסות לייזר עם יכולות הדפסה דו-צדדיות וכן יכולת להדפיס ישירות מהמדפסת את התוכן שמאוחסן בשירות הענן של HP דרך צג המגע המובנה.

כניסתה של HP לתחום ההדפסה האוניברסלית מתבצע במקרה או שלא במקרה במקביל להשקת סדרת המדפסות תומכות ה-AIRPRINT של אפל. התקן של התפוח מאפשר הדפסה ישירה מכל מכשיר עם גרסת iOS 4.2 ומעלה. השיטה של אפל, כמובן, לא דורשת חיבור אינטרנטי – גם קישור לרשת ה-LAN יספיק – אולם מעניין שהחברה הראשונה שמשיקה ליין מדפסות התומכות באיירפרינט היא כאמור HP. זה איננו מקרה. גרסת ה-10.6.5 של OS X הייתה אמורה לכלול תמיכה מובנית בהדפסה ממכשירי iOS. באופן מסתורי תמיכה זו נעלמה בהשקת הגרסה של "נמר שלג", וכמו כן לא הוספה לשדרוג האחרון של iTunes ל-Windows 7, שגם היא היתה אמורה לכלול את האפשרות הזו. כמו כן, עם השקת iOS 4.2 הודיעה אפל חגיגית על התמיכה של מוצרי HP בתקן החדש שלה.

ומה יעשו אלו שלא רוצים להחליף מדפסת במיוחד לצורך העניין? ובכן, פתרונות להדפסה ישנם די והותר. החל מתוכנות צד ג' המסוגלות לזהות מדפסות משותפות ברשת הפנימית, בין אם באלחוטי או בחוטי, כגון DOC PRINT, לבין שירותי ענן כגון PRINTER SHARE. מספיק לחפש ברשת "הדפסה מ-iOS או מאנדרואיד" בשביל לקבל עשרות אפשרויות. כמו כן, קאנון ואפסון מציעות תוכנות להדפסה הפועלות כמובן רק על מדפסות מתוצרתן.

והנה כמה פתרונות אלטרנטיביים לסיום: חברה אמריקאית מצאה פתרון מעולה להדפסה מהאייפאד, ואני בטוח שאפל תזדרז "לאמץ" אותו בחן רב; לכל הגיקים ואוהבי הפינגווינים למיניהם (ומיניהן), הנה פתרון מעניין שדורש כניסה לקרביים של שירות ה-mDNS, או בשמו המסחרי -Bonjour; ופתרון אחרון לבעיית ההדפסה דרך נמרשלג במק.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות