דיווח: Sony Xperia Z יחתום (לשנה זו) את "חווית הנקסוס" על מכשירים קיימים

| שבת, 8 ביוני 2013, 19:48 | סלולר

Xperia-Z-Main

בכנס המפתחים Google I/O נחשפה שותפות מסוג חדש עם הענקית הדרום קוריאנית סמסונג במסגרתה הודיעה גוגל שתשווק בעצמה את מכשיר הדגל של החדש של סמסונג – Galaxy S4 – עם ממשק המשתמש הנקי של אנדרואיד, כלומר ללא ממשק המתמש המוכר TouchWiz. לא הרבה זמן לאחר מכן הודיעה גם המתחרה הטיוואנית HTC על הצטרפותה לחווית הנקסוס והכריזה על גרסה נוספת של HTC One – ללא ממשק Sense. מדיווח של אתר AndroidGeeks אנו מתבשרים שאין זה הסוף – גם מכשיר ה-Xperia Z של סוני עתיד להופיע בקרוב בגרסת נקסוס.

מעבר לעניין התחרותי מול סמסונג ו-HTC, לא יהיה זה מפתיע אם סוני אכן תשיק מכשיר שכזה בשיתוף עם גוגל, הרי ממש לא מזמן שיחררה גירסת AOSP רשמית ל-Xperia Z בעבור מפתחים. עוד לפני כן, סוני אף החלה בפיילוט נסיוני בשיתוף עם גוגל במסגרתו שיחררה בעבור מכשיר ה-Xperia S גרסת אנדרואיד נקיה שקיבלה עדכונים ישירות מגוגל.

על פי המקור, בסופו של דבר גוגל עתידה להציע בחנות ה-Play האמריקאית שלה שלושה מכשירים עם ממשק המשתמש הנקי (ונילה) של אנדרואיד, שאינם נקסוס, אליהם יצטרף גם Moto X העתידי מבית מוטרולה. השקת מכשירים קיימים עם ממשק המשתמש הנקי מהווה צעד חדש וייחודי של גוגל ויהיה מאד מעניין לראות כיצד הוא ישפיע על מכשירי הנקסוס העתידיים של החברה.

במידה והשמועות והדיווחים אכן נכונים, אנו עתידים ככל הנראה לראות את מכשיר ה-Xperia Z בגרסתו החדשה באירוע ההשקה של החברה שיתקיים ב-25 ביוני בגרמניה. בינתיים תוכלו להתרשם מגרסתו המקורית של המכשיר בביקורת המלאה שערכנו.

* תודה לירדן על הדיווח

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות