דיווח: עסקת Waze לקראת סגירה בסכום של 1.3 מיליארד דולר

google-maps-waze

פרטים נוספים נחשפו אתמול בנוגע לעסקת Waze-Google כאשר עפ”י הדיווח באתר גלובס עושה רושם כי העסקה בין ענקית החיפוש לחברת הניווט מתקרבת לסגירה בסכום העומד על כ-1.3 מיליארד דולר. דיווחיים מוקדמים יותר דיברו על עסקה מתגבשת בין שתי החברות ואף דובר על סכום העולה על מיליארד דולר.

שלוש סיבות מרכזיות יש לגוגל לרכישת Waze:

  1. הגדלת בסיס המשתמשים וזמן השימוש בשירותי גוגל – שילובה של Waze בגוגל עשוי להועיל לחברה ככלי חברתי נוסף שיקשר בין משתמשי אפליקציית הניווט דרך הרשת החברתית גוגל+. במידה והרכישה אכן תצא לפועל, אנו מצפים כי לא רחוק היום בו תשולב הרשת החברתית של גוגל באפליקציית Waze ממש כפי שזו מתבצעת כיום דרך פייסבוק.
  2. איסוף מידע – למפות יש חלק חשוב במאמצי איסוף המידע של גוגל על משתמשיה. משתמשי Waze חולקים בזמן השימוש באפליקציה היכן הם נמצאים בכל זמן, דבר שיועיל במיוחד עבור גוגל שתוכל להשתמש במידע לצורך התאמת פרסומות של עסקים מקומיים. ככל שהפרסומות מבוססות על מידע איכותי יותר על המשתמשים, תוכל גוגל לגבות עלות גבוהה יותר ממפרסמיה.
  3. מניעת תחרות – שמה של גוגל לא היה הראשון שעלה כמועמדת ראשונה לרכישת Waze וקדמו אותה דיווחים על רכישה אפשרית של אפליקציית הניווט ע”י הרשת החברתית פייסבוק, היא מתחרה מהותית עבור גוגל בשוק הפרסום המקוון. מניעת רכישת אפליקציית הניווט מפייסבוק, צפויה לאפשר לגוגל להמשיך ולהיות מהמובילות בתחום, ללא חשש מכניסת מתחרה גדולה כמו פייסבוק למערכה. מתחרה נוספת של גוגל הינה חברת Waze עצמה, המהווה תחרות לגוגל עם מספר הולך וגדל של משתמשים ברחבי העולם, שכבר עבר את רף ה-50 מיליון.

פרטים נוספים שעשו דרכם לרשת האינטרנט מספרים כי העסקה המתגבשת בין גוגל ל-Waze צפויה להיות כולה במזומן ותשאיר את מרכז הפיתוח של חברת הניווט בישראל לתקופה של לפחות שלוש שנים עם המנכ”ל הנוכחי, נעם ברדין, בראשה. המשא ומתן בין פייסבוק ל-Waze היה טעון למדי בכל הנוגע לנושא המשך פעילותו של מרכז הפיתוח בישראל. מאחר ולגוגל מרכזי פיתוח קיימים בת”א ובחיפה, יכול והנושא לא יהווה בעיה כה גדולה עבור ענקית החיפוש כפי שהיה עבור פייסבוק.

בעוד הדיווחים ממשיכים לזרום, החברות עצמן עדיין לא אישרו כי הן נמצאות במשא-ומתן באופן רשמי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים