אפל מציגה את שירות הזרמת המוסיקה iTunes Radio

| יום שלישי, 11 ביוני 2013, 09:29 | כללי

WWDC-2013-itunes-radio-2

במהלך אירוע הפתיחה לכנס המפתחים השנתי של אפל המתקיים בסן פרנסיסקו הכריזה אפל על שירות הזרמת מוסיקה חדש העונה לשם iTunes Radio. ידיעות בנוגע לשירות החדש כבר עשו דרכן לרשת בעבר ובימים האחרונים דיווחו מספר מקורות שונים על השלמת הסכמים בין אפל לבין מפיצות מוסיקה שונות, דבר שהסגיר את הגעתו של ה-iTunes Radio עוד טרם הכריזה עליו אפל באופן רשמי.

שירות iTunes Radio יהיה חלק בלתי נפרד מאפליקציית המוסיקה החדשה של אפל במכשירי iOS. אפל תציג מספר תחנות אותן בנתה לעצמה לשם הזרמת מוסיקה, דרכן ניתן יהיה ליצור תחנות חדשות דרך שירים קיימים, ממש כפי שניתן היה לעשות באמצעות שירות ה-Genius של אפל ליצירת רשימות שירים אוטומטיות בשימוש בשירים קיימים במכשיר. את תחנות הרדיו שתיצרו, תוכלו לחלוק עם חברים.

שירות הזרמת המוסיקה החדש יעבוד על מכשירי ה-iOS השונים כמו גם על מחשבי המקינטוש וה-Apple TV והשימוש בו יהיה בחינם ויתבסס על פרסום, בעוד זמינותו כרגע היא רק עבור תושבי ארה”ב, כאשר משתמשים קיימים בשירות אחסון המוסיקה של אפל בענן, iTunes Match יהנו משימוש ב-iTunes Radio ללא פרסומות כלל. שירות ה-iTunes Radio יושק בסתיו הקרוב יחד עם מערכת ההפעלה iOS 7.

עם השקת שירות ה-iTunes Radio מצטרפת אפל לגל החדש של שירותי הזרמת המוסיקה אותם מספקות כיום חברות ותיקות בתחום כמו פנדורה ו-Spotify וחדשות יותר כמו שירות ה-All Access של גוגל שהושק במהלך ועידת המפתחים Google I/O בחודש שעבר. עפ”י מחקר של הפדרציה הבינלאומית של תעשיית התקליטים, שירותי הזרמת המוסיקה תפסו מעל 30% מנתח השוק של תעשיית המוסיקה הדיגיטלית באירופה (לדו”ח המלא), כך שאין ספק כי אפל, כמובילת תחום המוסיקה הדיגיטלית כיום רוצה לתפוס חלק נכבד גם משוק הזרמת המוסיקה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות