גוגל חושפת את Project Loon – רשת בלונים שתביא את האינטרנט לכולם

| יום ראשון, 16 ביוני 2013, 10:40 | טכנולוגיה

Google-loon

בין מסעותיה לכיבוש עולם המובייל, ההשתלטות על תחום הניווט, הבאת כלים לא מאויישים לירח ופריסת רשת המתחברת לאינטרנט במהירויות חסרות תקדים, עובדת גוגל גם על פרוייקטים צדדיים שייעודם לתרום לסביבה ולאנושות כולה. בין הפרוייקטים שמפתחת החברה דרך המעבדות הסודיות שקיבלו את השם ההולם Google X Labs, קיימים כבר המכונית ללא נהג, האחראית להרבה מעבודת המיפוי בשירות Google Street View, משקפי המציאות הרבודה Google Glass ועכשיו מגיע פרוייקט חדש שעתיד להביא את רשת האינטרנט לכולם, גם במקומות בהם עדיין אין תשתיות מוסדרות.

עם Project Loon תנסה גוגל להביא את האינטרנט לכולם ע"י יצירת רשת בלוני ענק שתמוקם בסטרטוספירה בגובה של כ-20 ק"מ מעל פני כדור-הארץ. שם, מסבירים נציגי החברה, לא משוטטים להם מטוסים או ציפורים שעשויות להפריע לתנועתם השוטפת של הבלונים. בעזרת הרוחות החזקות באיזור הסטרטוספירה יוכלו הבלונים לנוע במסלול קבוע, פחות או יותר, סביב כדה"א וייאפשרו להתחבר דרכם לאינטרנט באמצעות אנטנות מיוחדות שיותקנו באיזורים ספציפיים על-פני כדוה"א. הבלונים צפויים לספק מהירויות גלישה דומות לאלו שנקבל כיום באמצעות חיבור לרשת סלולר ב-3G, מסבירים בגוגל.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m96tYpEk1Ao[/youtube]

הבלונים עצמם יופעלו ע"י אנרגיה שתגיע מפאנלים סולאריים המותקנים עליהם ויתופעלו על מרכזי בקרה של גוגל, כאשר השדרים שישמשו את הבלונים כדי לדבר זה עם זה כמו גם עם מרכז הבקרה והאנטנות הספציפיות שיותקנו בבתים, יהיו ייחודיים לפרוייקט, זאת כדי שלא יסבלו מהפרעות של שדרים אחרים. הפרוייקט אמנם רק בחיתוליו, אבל גוגל כבר הספיקה לשלוח השבוע 30 בלונים לאוויר בניסוי שעורכת החברה עם כ-50 נסיינים בניו-זילנד.

מעניין יהיה לראות אם פרוייקט מסוג זה יצליח, ובמידה והרשת אכן תוקם יש לצפות כי גוגל תחל להיתקל במבחן הבירוקרטיה, בין אם מצד ספקיות תשתיות ואינטרנט או מדינות החוששות כי רשת הבלונים עשויה לשמש גם ככלי ריגול.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mcw6j-QWGMo[/youtube]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות