הודלף: Samsung Galaxy S4 עם פלטפורמת ה-Snapdragon 800; סוני בדרך למהלך דומה?

gs4ltea2חברת סמסונג כבר יצאה בהצהרות לכך שהיא תשיק גרסה משודרגת של סמארטפון הדגל ה-Galaxy S4 עם תמיכה ברשתות דור 4 מסוג LTE-Advanced, אך מכשיר כזה עדיין לא הוכרז. תמונות מודלפות ראשונות של ה-Galaxy S4 המשודרג מגיעות אלינו מקוריאה ונראה כי הוא הולך להיות אחד הסמארטפונים העצמתיים בשוק מצויד בפלטפורמת ה-Snapdragon 800.

ה-Samsung Galaxy S4 עם תמיכה ב-LTE Advanced נראה כצפוי זהה לחלוטין לדגם הסטנדרטי, אמנם בגבו לוגו גדול של LTE-A למיתוג המכשיר ויכולתיו המשודרגות. הסמארטפון לא צפוי להיות מושק בשווקים מחוץ לאסיה, אבל תמיד יש אפשרות שהחברה תציג דגם משופר עם פלטפורמת ה-Snapdragon 800 שנכנסת כעת במכשירים החדשים, כמו ה-Sony Xperia Z Ultra, שישאירו את הדגם הנוכחי מאחור מבחינת הביצועים.

gs4ltea3המצב הנוכחי בשוק המעבדים למובייל קצת מסורבל, כאשר פלטפורמות ה-Snapdragon 600 ו-Exynos 5 Octa מצליחות לסחוב בקושי חצי שנה כמובילות בביצועים. אנחנו לרגע לא חושבים שגם אתם צריכים להיכנס לטירוף הזה, אבל אנחנו יודעים כמה אתם אוהבים שיש לכם ביד את המכשיר הכי חזק. פלטפורמת ה-Snapdragon 800 צפויה להיות זמינה במכשירים ברבעון השלישי של השנה, זאת אומרת כבר מהחודש הבא והיא מביאה עימה קפיצת מדרגה משמעותית. כך שלא מפתיע אותנו שסמסונג ולפי הדיווח של הבלוגר הרוסי אלדר מורטזין גם סוני רוצות לשדרג את מכשירי הדגל שלהן עם גרסאות משופרות הכוללות את ערכת השבבים החדשה.

emuלפי הדיווח של אלדר, הוא התנסה עם ה-Sony Xperia Z המצויד בפלטפורמת ה-Snapdragon 800 במקום ה-Snapdragon S4 Pro איתה הוא נימכר כעת. שאר המפרט זהה לחלוטין לדגם הנוכחי אותו בדקנו, אבל כנראה שהחברה בדרך לרענון מכשיר הדגל, מהלך שסוני כבר עשתה בעבר יותר מפעם אחת. הוא מתאר את המכשיר כ”באמת מהיר”.

השוואת מפרטים