גאדג’ט לחנוכה: “פך” שהופך פלסטיק לשמן – לא רק לשמונה ימים!

את סיפור נס פך השמן כולנו מכירים: איך שמן מבקבוק חמר קטן הספיק לשמונה ימי בעירה של נרות המנורה במקדש. אבל מה הייתם אם היינו אומרים לכם שקיים היום פך מודרני שמפיק דלק מפלסטיק?

YouTube Preview Image

ממציא יפני פיתח מכשיר המאפשר להפוך את הפלסטיק חזרה לחומר ממנו הוא עשוי – נפט. למעשה, נוצר בתהליך חומר הדומה יותר לדלק, שניתן להשתמש בו כחומר בעירה בגנרטורים ותנורים, ולאחר זיקוק נוסף אף להנעת כלי רכב! ההבדל בין מכשיר זה, המיוצר ע”י Blest, לבין טכנולוגיות אחרות לייצור דלק, הוא במידותיו הקטנות, אשר הופכות אותו ליחיד מסוגו הניתן לשינוע במטוס. הוא אמור גם להיות בטוח, נקי וידידותי למשתמש.

בתהליך ההתכה של הפלסטיק נעשה שימוש במחמם חשמלי, ולכן לא מתבצעת כל בעירה ולא נפלטים גזים ומזהמים אחרים. כמובן שהתוצר הסופי, הדלק, משמש לבעירה, ולכן יוצר זיהום. גם לאנרגיה הדרושה להפעלת המכשיר יש מחיר, כלכלי וסביבתי. בכל מקרה, יוזמות מסוג זה מאתגרות את התפיסה שזבל הוא רק זבל, ובאמצעות המכשיר ניתן להפוך קילו פלסטיק לקילו דלק.

מחירו של המכשיר נכון לעכשיו הוא כמעט 10,000$, וככל הנראה לא יעזור לכם לפנות כרגע מקום במטבח, אלא אם תפנו גם כספת בבנק. אולי בחג החנוכה הבא תוכלו לרכוש את פך הפלא.

(מקור: Cool Hunting)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות