דיווח: גוגל עובדת על פיתוח שעון חכם וקונסולת משחקים מבוססי אנדרואיד

google-smartwatch

ענקית החיפוש גוגל עובדת על פיתוח שעון חכם וקונסולת משחקים שיבוססו על מערכת ההפעלה הניידת אנדרואיד בנוסף להשקת דגם שני במספר למכשיר הזרמת המדיה מבוסס מערכת ההפעלה אנדרואיד, Nexus Q, עליו הכריזה החברה בועידת המפתחים שנערכה ביוני 2012, כך עולה מדיווח של הוול-סטריט ג’ורנל.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה הוזכר פרוייקט פיתוח השעון החכם של גוגל, וכבר בחודש מרץ הזכירו דיווחים שונים כי החברה מפתחת שעון חכם כאחד מהפרוייקטים של החברה במעבדות הפיתוח שזכו לשם Google X Labs, שם מפתחת החברה גם את משקפי המציאות הרבודה Google Glass, את המכונית ללא נהג ואת פרוייקט הבאת האינטרנט לעולם באמצעות בלונים, Project Loon.

אנדרואיד לכל תחומי החיים

זה זמן מה שגוגל כבר אינה המובילה רק בתחום החיפוש באינטרנט. החברה זכתה להצלחה כבירה בהפצת מערכת ההפעלה אנדרואיד, אותה מפתחת החברה, אשר מופצת ללא עלות עבור יצרני החומרה. אנדרואיד כבר שולטת ללא עוררין בשוק הטלפונים החכמים עם נתח שוק של 75% (נתוני IDC) ולאחרונה עקפה מערכת ההפעלה במספר ההתקנות על-גבי טאבלטים גם את מערכת ההפעלה iOS של חברת אפל, אשר מאז 2010 הייתה המובילה בתחום.

הצלחתה של אנדרואיד היא ככל הנראה הגורם שמושך את גוגל לפיתוח גם עבור פלטפורמות אחרות ולמרות שכבר ישנן קונסולות משחקים מבוססות אנדרואיד כמו קונסולת המשחקים Ouya, הנמכרת ב-99$ בלבד, וה-Nvidia Shield שהשקתה במחיר 299$ צפויה להתחיל כבר בחודש הבא, בגוגל כנראה רוצים לנצל את ההזדמנות ולהביא את פלטפורמת אנדרואיד לכמה שיותר יצרניות חומרה בתקווה שיביאו אותה להובלה גם בתחום קונסולות המשחקים, כפי שעשו עבור הסמארטפונים והטאבלטים.

החברות הגדולות בשוק כבר החלו לעבוד על שעונים חכמים, שיתחברו לטלפונים הסלולריים, מהם גם יישאבו את המידע שיוצג עליהם. תחום השעונים גם הוא יכול לשמש כהרחבת הפורטפוליו של גוגל עם מערכת ההפעלה אנדרואיד, שכבר מאכלסת את פרוייקט Google Glass, הם משקפי המציאות הרבודה של החברה הצפויים להגיע לקהל הרחב במהלך שנת 2014. מאחר ויצרניות חומרה גדולות כמו סמסונג, סוני, LG ואחרות כבר בונות את הטלפונים והטאבלטים שלהן תוך שימוש באנדרואיד, הצעד ההגיוני הבא הוא ביסוס השעונים החכמים על גבי מערכת ההפעלה גם כן.

(מקור – WSJ)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות