עתיד הפריצה למכשירים מבוססי iOS – בקוד פתוח

| יום רביעי, 3 ביולי 2013, 18:08 | כללי

ios7-iPhone

בעלי אייפון רבים, כמו גם אלו המשתמשים במכשירים אחרים מבית אפל המריצים את מערכת ההפעלה iOS, מחכים בשקיקה לחדשות בנוגע לפריצת הגרסאות החדשות ביותר למערכת ההפעלה. במהלך ועידת המפתחים WWDC 2013 הכריזה אפל על מערכת ההפעלה החדשה iOS 7, לגביה עלו לאחרונה דיווחים כי פריצה אפשרית נמצאה כבר עם הצגתה של גרסת הבטא השניה בשבוע שעבר.

הצגת הפריצה נעשתה ע"י ריאן פיטריך (Ryan Petrich), האקר iOS מוכר שפיתח לא מעט תוספים למכשירי ה-iOS הפרוצים, בהציגו תמונה בחשבון הטוויטר שלו, בה ניתן לראות את תוסף ה-Activator מותקן על-גבי מכשיר אייפוד טאצ', עליו ניתן לראות סימנים ברורים של מערכת ההפעלה iOS 7 דרך האייקונים הצבעוניים המוצגים על-גבי המסך. תמונות נוספות הגיעו לגאדג'טי ממפתח ישראלי בקבוצת Gef-0-JB, הטוען כי פרץ את מערכת ההפעלה בגרסת הבטא השניה והצליח להתקין על-גביה את חנות הסידיה.

פריצה בקוד פתוח

לפני חמישה חודשים חגגו משתמשי האייפון 5 את יציאתה של הפריצה הלא קשורה שאיפשרה לאחר חודשים רבים להתקין על גבי מערכת ההפעלה iOS בגרסאות 6 ומעלה את חנות האפליקציות האלטרנטיבית סידיה, המאפשרת גישה לשלל תוספים המסוגלים לשנות את הדרך בה יעשו שימוש במכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאצ', אך החל מגרסה 6.1.3 של מערכת ההפעלה, נחסמה הפריצה.

יחד עם הסימנים לפריצה שעתידה להגיע גם למערכת ההפעלה iOS 7, הצפויה לצאת בחודש ספטמבר יחד עם מכשיר אייפון חדש, מגיעה גם הודעה מעניינת מההאקר ג'ושוע היל, הידוע בכינויו p0sixninja, לפיה הוא עובד על פרוייקט חדש העונה לשם Open Jailbreak שעל-פי ההערכות יפתח את הגישה למאגר הקוד עליו עבד היל במהלך השנים לשם עבודה משותפת של מפתחים שונים על פריצות עתידיות.

עפ"י ההודעה של היל בחשבון הטוויטר שלו נמאס להאקר מהשימוש בקוד שלו שפוזר למספר רב של אפליקציות פריצה שונות והוא מוכן לשלב הבא, אותו הוא מכנה Open Jailbreak:

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות