מיקרוסופט מתקדמת לכיוון השעון החכם, האם תקדים את המתחרות?

MicrosoftSmartWatchConcept

סוני כבר שם, ולמרות שהתחום לא זכה עד כה להצלחה מרשימה כמו הסמארטפונים והטאבלטים שבאו לפניו, עושה רושם כי סמסונג ואולי אפילו LG, גוגל ואפל רוצות גם. ומה עם מיקרוסופט? נראה שענקית התוכנה האמריקאית שהפכה בשנה האחרונה למתחרה עבור שאר היצרניות בשוק הסמארטפונים והטאבלטים, תרדוף אותן גם בזירה החדשה של השעונים החכמים.

בחודש אפריל השנה, הודיעו ספקיות רכיבים משרשרת האספקה של מיקרוסופט כי זו הזמינה חלקים ממבחר מפעלים באסיה. חלקים אלו, שנועדו להרכבת שעונים חכמים, הרכיבו במעבדות החברה גרסאות ניסיון של המוצר, שעד לאחרונה נבדקו ע”י צוות האביזרים של פרוייקט ה-XBOX של מיקרוסופט. בימים האחרונים עבר המוצר לפיתוח במדור ה-Surface של החברה כסימן לתום שלבי הניסוי ותחילת שלב גימור המוצר עד להפצתו, ובדיוק פה, החלו ההדלפות. עפ”י מקורותיו של אתר AmongTech המוצרים מאופיינים בזיכרון אחסון פנימי של 6GB, כאשר רובו ישמש לאחסון מערכת ההפעלה ופתרון האחסון בענן של החברה SkyDrive צפוי להיות מקור אחסון הקבצים העיקרי במכשיר.

לשעון החכם תתאים מיקרוסופט גירסה עצמאית של מערכת ההפעלה Windows 8 עם אפשרות סינכרון למכשירים אחרים המבוססים על ווינדוס, הכוללים גם את ה-XBOX ONE, שהשקתו תוזמנה לסוף השנה. עפ”י אותו המקור, שעון זה, בניגוד למקביליו הקיימים, לא ידרוש חיבור לטלפון או לכל מכשיר אחר על מנת לתפקד – מדובר במכשיר עצמאי לגמרי עם תמיכה משל עצמו ברשת LTE. מקורותיו של AmongTech מספרים בנוסף כי השעון יושק במבחר צבעים לרצועה והמסך עצמו יהיה עשוי סגסוגת אלומיניום שקופה החזקה פי 4 מזכוכית, שתציג יתרונותיה בתצוגה של 1.5 אינץ’.

החברות הגדולות מרגישות, ככל הנראה, שאת התחרות בענף הסלולר הן כבר מיצו והגיע הזמן מבחינתן לספק לנו קו חדש של מכשירים שלבסוף יהפוך לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. אז מי תהיה הבאה בתור?

(מקור – AmongTech)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים