הצצה ראשונה: תמונות וחוויות ראשונות עם מכשיר הדגל החדש LG G2

| יום חמישי, 8 באוגוסט 2013, 18:04 | גאדג'טי מסקר, סלולר
תגיות: G2, LG, LG G2

LG-G2-Gadgety

השקתו של LG G2 מגיעה בד בבד עם עלייתה המחודשת של החברה במכירות סמארטפונים, אשר ממקמת אותה בין המובילות בתחום כאשר היא נושפת בעורפן של אפל וסמסונג. על אף שנתוני המכירות של LG עדיין רחוקים מאלו של שתי הענקיות, יש לראות בהישגי החברה בתקופה האחרונה סימן מעודד עבור תחום שעד לא מזמן נראה היה כי בלתי אפשרי לעורר בו תחרות מהותית.

עוד בחודש פברואר, במהלך תערוכת המובייל העולמית MWC 2013 שנערכה בברצלונה, זכינו באדג'טי לקבל הצצה למכשיר הפאבלט של החברה, ה-Optimus G Pro שזה עתה הושק בישראל, וכבר אז הבחנו בניצוץ של בשלות בחברה, שהצליחה להציג פאבלט המעניק תחושה של נוחות על אף המסך הגדול שהוביל את המכשיר להיות קשה מעט לתפעול ביד אחת. ה-Optimus G Pro הציג מספר פונקציות דרכן ניתן היה לראות כי ב-LG ניסו לתת למשתמשים את אשר שביקשו, אך רק כעת, עם ההכרזה על פאבלט ה-LG G2, ניתן לראות בבירור כי בחברה לא רק מקשיבים ללקוחות, אלא גם פועלים בכדי להעניק להם את החוויה הטובה ביותר שניתן לקבל במכשיר מסוג זה.

זה מתחיל בחומרה

LG-G2-AnTuTuעבור דגם ה-G2 בחרה LG בחומרה חזקה במיוחד, החל ממעבד מרובע ליבות בתדר 2.3GHz המבוסס על פלטפורמת Snapdragon 800 של קוואלקום, דרך זיכרון RAM בנפח גבוה של 2GB ועד לסוללה חזקה מספיק כדי לאפשר יום עבודה שלם עם מסך ה-IPS בגודל 5.2 אינץ', אשר קטן במעט בהשוואה לזה של Optimus G Pro על מסך ה-5.5 אינץ' שלו, אך מרמז על הכיוון החדש של החברה שלא חיפשה את המסך הגדול ביותר, אלא דווקא את זה שיאפשר את השימוש הטוב והנוח ביותר.

הקטנת גודלו של המסך עזרה במידה רבה לצמצום מידותיו של המכשיר והוא אכן הרבה יותר נוח לאחיזה ולתפעול. צעד נוסף בו נקטה LG לשם שיפור חוויית המשתמש עם המסך של ה-G2 הוא מתיחתו ממש עד שולי המכשיר, דבר המעניק תחושת צפיה טובה הרבה יותר כאשר ניצול שטח הפנים של המסך על-גבי המכשיר הוא האפקטיבי ביותר האפשרי.

על אף שכבר חוויתי את יכולותיה של ערכת השבבים Snapdragon 800 עם פאבלט העל של סוני, ה-Xperia Z Ultra בעל מסך 6.44 אינץ', הצלחתי להנות מחדש מהתנועה הכל-כך מהירה וחלקה של התפריטים והאפליקציות השונות שהותקנו על המכשיר. מיותר לציין שעם חומרה כל-כך חזקה, המכשיר הריץ ללא כל בעיה משחקים תובעניים במיוחד והצליח להרשים, הן מבחינה ויזואלית והן מבחינת ביצועים, גם בעת ניגון וידאו באיכות HD שנראה נהדר על המסך הגדול.

נפח האחסון במכשיר שנבדק עמד על 32GB מהם היו פנויים לשימוש עבור אחסון אפליקציות, תמונות, וידאו וקבצים כ-24GB בלבד, בעוד קבצי המערכת תפסו את יתר המקום (כ-8GB), ולצערי, לא ניתן למצוא בדגם ה-LG G2 חריץ המיועד להרחבת נפח האחסון באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני.

בבדיקת ביצועי המכשיר דרך אפליקציית הבנצ'מרק של AnTuTu קיבל המכשיר תוצאות גבוהות – בין 22,000 ל-25,000 נקודות המציבות אותו במיקום גבוה למדי בהשוואה לרוב הטלפונים בשוק, אולם מבחנים אלה בעודם מרשימים על הנייר, לא מביעים מבחינתי דבר פרט ליכולתו של המכשיר לקבל ציון גבוה במבחן.

ממשיך בעיצוב

הכיוון המהותי יותר שלקחה LG בפיתוח מכשיר ה-G2 נמצא דווקא בפן העיצוב והתוכנה. כל יצרנית יכולה לבחור להשתיל במכשיר הסמארטפון החדש שלה את החומרה המתקדמת ביותר, אך חשוב ביותר עבורי לקבל ממשק נוח ומכשיר קל לתפעול. האלמנט העיצובי הבולט ביותר של LG G2 הוא ללא ספק מיקומם החדש של לחצני ויסות עוצמת השמע וכפתור ההדלקה \ כיבוי – בגבו של המכשיר. לא ציפיתי לקבל בברכה את ההחלטה המשונה הזו – כמו מרבית האנשים, גם אני לא אוהב שינויים דרסטיים המתבטאים במקרה זה בהזזת הכפתורים השמישים ביותר (עבורי) בטלפון למיקום מפליא וממש לא סטנדרטי.

בפועל, לא כך הדבר. הכפתורים אמנם נמצאים במקום אחר שאין אנו רגילים אליו וזה אכן דורש זמן הסתגלות מסוים, אך לבסוף הגעתי לתובנה (אליה כנראה גם LG הגיעה) שבכל דרך בה אנו אוחזים את הטלפון ביד, לפחות אצבע אחת תמוקם בדיוק היכן שנמצאים מעתה לחצני השליטה במכשיר – אלא אם כן תנסו לאחוז בו בדרכים מאוד מוזרות ולא נוחות.

ומסתיים בתוכנה

על אף שהעברת הכפתורים לגב המכשיר לא גרמה לעולמי להתמוטט, החלטתי בכל זאת להמשיך ולהתלונן, זאת עד שמצאתי שלחיצה כפולה על המסך בעודו כבוי פשוט מדליקה אותו ומייתרת את הצורך הממשי בכפתור ההפעלה בגב המכשיר.

מסך הנעילה הוא כנראה המסך הנצפה ביותר בכל מכשיר סמארטפון ופעמים רבות במהלך היום נמצא את עצמנו שולפים את הטלפון מהכיס (או מהתיק) ובודקים מה השעה או אילו הודעות מחכות לנו. במסך הבית החליטה LG להוסיף מספר אייקונים לגישה לאפליקציות שונות במכשיר – לא פונקציה חסרת תקדים, אבל בהחלט כזו המקלה על גישה לאפליקציות חשובות כמו החייגן או המצלמה שיש לנו צורך לפעמים לפתוח ממש מהר.

LG-G2-LockScreen-Shortcuts

פונקציונלי, לא מטריד

במהלך השימוש הרגיל ב-LG G2 ניתן יהיה להבחין בפונקציות שונות אשר שולבו באופן לא חודרני יתר על המידה. כך למשל, נוכל לבחור להציג את המקלדת ואת החייגן בתצורה מעט שונה שתאפשר לעשות שימוש בטלפון גם ביד אחת, נוכל גם לענות לשיחות על ידי קירוב הטלפון לאוזן, להשאיר את מסך הטלפון דולק כל עוד אנו מסתכלים עליו או לחילופין – לעצור את הוידאו בו אנו צופים במידה ונסיט את המבט.

Menu_Button_chooserבדומה ל-Xperia Z Ultra (שוב), גם את ה-LG G2 ניתן לתפעל באמצעות חפצים ולא רק עם האצבעות. אם רק נרצה, נוכל להשתמש בעט סטיילוס, בעט רגיל וגם בסמארטפון אחר כדי לבצע פעולות במכשיר, ולמה שנרצה? כנראה כדי לדייק מעט יותר בעת שימוש בתכונת הפתקים, עמם ניתן לצייר ולכתוב על המסך להנאתנו. את הדבר מצאתי שימושי בעיקר כשחשבתי על מספר הפעמים שהייתי צריך לבצע עריכות שונות של צילומי מסך במכשיר הנייד האישי שלי כדי להציג נקודה מסויימת לגביהם לאחרים.

זכות בחירה נוספת שמתאפשרת ב-G2 נוגעת לכפתורי המגע המציגים את התפריטים השונים: חזרה למסך הבית, גישה לאפליקציות פתוחות ברקע וכפתור החזרה. תפריט חדש בממשק מאפשר למקם את הפעולות השונות בסדר שאנחנו מעדיפים אותן, ניתן גם להוסיף כפתור רביעי שיציג את מרכז ההודעות.

המצלמה

גם בצד המצלמה לא הציגה LG שינויים מרחיקי לכת ובעזרת אפליקציית המצלמה המובנית ניתן לצלם תמונות פנורמיות, לבצע צילום של 20 תמונות ברצף באמצעות פונקציית ה-Burst Shot, לזהות פנים בתמונה בזמן צילום, לבחור סצינת צילום (לילה, יום, שקיעה, ספורט וכדומה) או לתת למכשיר לזהות בעבורנו את הסצינה באופן אוטומטי.

הצדדים המעניינים יותר באפליקציית המצלמה הינם צילום על ידי הגיית מילים מסויימות (Cheese, Smile, Whiskey, Kimchi, LG) ואפשרויות שיפור תמונה אוטומטיות הנקראות Beauty Shot ואשר יציגו את עור הפנים בתמונה כבהיר וחלק יותר. זאת ועוד, ניתן לצלם תמונות משתי המצלמות (קדמית ואחורית בו זמנית) בעזרת פונקציית ה-Dual Shot וגם להפעיל אפשרות לצילום רגעים לפני שנלחץ על כפתור הצילום עצמו.

גם בזמן צילום תמונות ניתן להשתמש בכפתורים בגב המכשיר, כך שאם תרצו לצלם את עצמכם, לא תהיה בעיה גדולה להחזיק את הטלפון ביציבות וללחוץ על הכפתור בגב המכשיר לצילום תמונה. מאוד נוח.

סיכום

אם בעבר נדמה היה שאפל היא היחידה שמסוגלת לייצר מכשירי סמארטפון איכותיים הן מצד החומרה והן מצד התוכנה, הרי שסמסונג הוכיחה כי ניתן לשבור מוסכמה זו, ואולם, עד כה לא ניתן היה להבחין בחברות נוספות כמועמדות אפשריות להרחבת התחרות בשוק הסמארטפונים. סוני היפנית עשתה עבודה טובה למדי בבידול מכשיריה משאר השוק, לפחות נכון לזמן זה, ע"י הפחתת משקלם והפיכתם לעמידים בפני נוזלים, אך הצעד המהותי בו נקטה החברה נוגע דווקא לפשטות השימוש במכשיריה דרך עיצוב נכון של המכשיר, הממשק והאפליקציות המגיעות עמו.

מבלי להלל יתר על המידה מכשיר יחיד, מאחר ולא ניתן לייחס חשיבות למהלך על בסיס השקת מכשיר אחד בלבד, אדגיש רק כי עם ה-G2, פותחת LG גם היא מערכה חדשה, שבתקווה תוביל אותה במעלה הסולם ותאפשר לה להיות זו שתעמוד לצד מתחרותיה הגדולות בשוק: סמסונג ואפל ואולי אף להתעלות עליהן בעתיד. זהו רק צעד ראשון, אך דעתי לאחר בחינת דגם ה-G2 היא שהחברה מצאה את הקול הנכון ביותר עבורה לזמן זה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות