באדיבות Qualcomm: האוזניים של Moto X יגיעו למכשירים נוספים

| יום חמישי, 8 באוגוסט 2013, 13:24 | חומרה, סלולר

snapdragon-800-diagramכשמוטורולה הציגה בשבוע שעבר את מכשיר ה-Moto X (ומעט לפניכן את פלטפורמת העיבוד Motorola X8), טענה החברה ויש האומרים שבצדק – כי אין צורך במעבדים החזקים ביותר בשביל לבצע את פעולות החישוב הפשוטות של מכשירי הסמארטפון שלנו. יחד עם X8, הצליחה מוטורולה לבטל את הצורך במעבד חזק וזללן ובנוסף למעבד כפול ליבה "חלש" יותר, שילבה החברה בפלטפורמה שלה יחידת עיבוד נוספת, זו "שמקשיבה תמיד" לקולו של בעל המכשיר ומאפשרת ביצוע פעולות קוליות גם כשהמסך כבוי.

לאחר ההכרזה של מוטורולה צצו עשרות אפליקציות צד שלישי המציעות תכונה דומה לזו שמציע Moto X, אך אלו לא אפשרו את אותה החוויה. בדיוק בנקודה זו נכנסת לתמונה יצרנית השבבים Qualcomm שמקלקלת מעט את המסיבה של מוטורולה מאחר וכעת אנו מגלים שגם לפלטפורמת הדגל החדשה Snapdragon 800 ישנה יחידת עיבוד שמע ייעודית. שמה של יחידת העיבוד Hexagon Digital Signal Processor 6 המאפשרת, לדברי החברה, "הפעלה קולית באמצעות צריכת חשמל נמוכה במיוחד" ובאופן דומה למתרחש ב-Moto X – לאחר זיהוי מילת-מפתח מוגדרת מראש, גם כשהמכשיר נעול. נשמע לכם מוכר?

פלטפורמת Snapdragon 800 החדשה זוכה להמון באזז בתקופה האחרונה בשל הביצועים הגבוהים והחידושים הרבים שהיא מציעה, ביניהם המעבד הגרפי העוצמתי Adreno 330 והתמיכה ברזולוציה גבוהה במיוחד – Ultra HD 4K. את הפלטפורמה ניתן למצוא כבר עכשיו על מכשיר ה-Sony Xepria Z Ultra והחל מאתמול גם על LG G2. מכשיר נוסף שעשוי להגיע עמה, כך על פי השמועות, הוא Samsung Galaxy Note 3.

בשלב זה עדיין לא שמענו על שימוש באופציית השמע הייחודית של Snapdragon 800, אך אנחנו מאמינים שדי בקרוב, Moto X לא יהיה היחידי שיקשיב לנו בכל עת.

(מקור – Android Authority)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות