מלחמות הפטנטים: סמסונג נמצאה בהפרת פטנטים של אפל, הכדור במגרש של אובאמה

phone-wars-1-gadgetycoil

ממש כמו ג'ין גריי, קני מק'קורמיק ובאפי, כך מסרבת גם המלחמה על שוק המכשירים הניידים בארה"ב למות, ובזו אחר זו צצות מחדש תביעות הנוגעות לפטנטים של יצרניות הסמארטפונים והטאבלטים השונות בניסיון למנוע השתלטותן על נתח השוק הכה משמעותי, הוא השוק האמריקני, ע"י חסימת ייבוא מכשירים לתוך ארה"ב.

ביום שישי האחרון, פסקה ועדת הסחר הבינלאומית (ITC) בארה"ב כי חברת סמסונג הקוריאנית נמצאה בהפרה של שני פטנטים של חברת אפל, האחד נוגע לדרך בה מתורגמות לחיצות של אצבע אחת או יותר על-גבי מסכי מגע תומכי מולטי-טאצ' לפעולות במכשיר (פטנט 949'), עליו חתום כיוצר גם מייסד ומנכ"ל אפל לשעבר, סטיב ג'ובס, ופטנט נוסף הנוגע לזיהוי חיבור או ניתוק של אוזניות או מיקרופון (פטנט 501').

המלחמה על ארה"ב

כתוצאה ממציאתה של סמסונג כמפרת פטנטים, ייאסר על החברה לייבא מוצרים מסויימים המפרים את הפטנטים שנמצאו בהפרה לתוך ארה"ב, אולם ב-ITC לא מציינים בדיוק באילו מכשירים מדובר, ובכל אופן, לא תחל חסימת הייבוא על סמסונג עד שתיבדק החלטת ה-ITC ע"י משרד הנשיא אובאמה, אשר רק בשבוע שעבר הטיל וטו על חסימת ייבוא מכשיריה של אפל לתוך ארה"ב.

שלא כמו במדינות אחרות בעולם, בארה"ב מצליחה אפל להמשיך ולבסס את שליטתה במונחי נתח שוק וזו מחזיקה בכ-40% מסך שוק הסמארטפונים האמריקני, כך עפ"י נתוני סקר comScore האחרון, זאת לעומת סמסונג, אשר אוחזת ב-24% בלבד מהשוק. סמסונג אמנם הצליחה להגדיל את חלקה בשוק האמריקני ברבעון שהסתיים ב-30 ביוני, אולם הדבר נעשה על חשבונן של חברות אחרות בשוק כמו LG, מוטורולה ו-HTC, אשר ירדה לאחזקה של כ-8.5% מסך שוק הסמארטפונים בארה"ב ברבעון האחרון.

תגובות אפל וסמסונג

באפל שמחים על החלטת ועדת הסחר הבינלאומית (ITC) בארה"ב:

עם החלטתה היום, מצטרפת ה-ITC להחלטות בתי המשפט סביב העולם ביפן, קוריאה, גרמניה, הולנד וקליפורניה, עומדת בצד החדשנות ודוחה את העתקותיה הבוטות של סמסונג את מוצריה של אפל. הגנה על חדשנות היא בדיוק הסיבה בגינה נוצרה מערכת הפטנטים.

בסמסונג מאוכזבים מהחלטת ה-ITC, אולם שמחים לגלות כי "מאמציה של אפל לשימוש בפטנטים רחבי היקף הנוגעים לעיצוב מכשירים כדי להשיג מונופול על מלבנים ופינות מעוגלות".

(מקורות – BloombergAllThingsD)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות