iMediaShare – שיתוף תכנים במסך הגדול מעולם לא היה קל יותר

imediashare1מספר שבועות עברו מאז הכריזה גוגל על מכשיר ה-Chromecast, דונגל קטן המתחבר לטלוויזיה ומאפשר הזרמת תכנים ממגוון מכשירים ניידים ישירות למסך הגדול. על אף ההתלהבות הרבה, תוך זמן קצר התגלו גם כמה חסרונות – השימוש ב-Chromecast מוגבל רק עבור שירותי ענן (YouTube, Google Music וכדומה), מה שאומר שלא נוכל להציג תוכן הנמצא באופן פיזי על המכשיר שלנן. חסרון נוסף הוא הצורך של המפתחים ליישם את יכולת השיתוף באפליקציה שלהם – במידה ולא יעשו זאת, לא נוכל לשדר אותו למסך. בדיוק עכשיו, כשהמודעות לנושא הזרמת התכנים עלתה, רצוי שתכירו את האפליקציה הוותיקה והיעילה iMediaShare שבאה לענות לכם על כל כמה מצורכי הבידור שלנו.

נדגיש תחילה כי על מנת להשתמש באפליקציה יש לחבר את הטלוויזיה לרשת הביתית. כיום ניתן למצוא מגוון דונגלים במחירים נמוכים מאוד (הרבה פחות מ-35 דולרים), אך עוד לפני הרכישה חשוב לוודא כי הדונגל אכן מתאים לטלוויזיה. עבור הסקירה השתמשנו בטלוויזיה ובדונגל מבית סמסונג, אך האפליקציה תתפקד כשורה עם כל טלוויזיה אחרת לה אפשרות חיבור לאינטרנט.

שני צדדים לה לאפליקציית iMediaShare – הראשון הוא פורטל התכנים העצום אותו היא מרכזת, בו נוכל להנות ממגוון רחב של קטגוריות מיצרניות התוכן הגדולות בעולם. הצד השני היא היכולת להזרים את כל התוכן הקיים במכשיר ישירות למסך הטלוויזיה, החל מתמונה שראינו בפייסבוק, דרך סרטון שקיבלנו ב-WhatsApp וכלה בוידאו או בתמונות שצילמנו בטיול האחרון.

אוקיינוס של תכנים

בעת ההפעלה הראשונה של האפליקציה נדרש לבחור את הנושאים המעניינים אותנו מתוך מגוון רחב של נושאים שהיא מציעה. לאחר ההגדרה הראשונית תבנה בעבורנו האפליקציה עמוד אישי התואם לכל התכנים המועדפים עלינו, כדוגמת מוזיקה, ספורט, חדשות, טכנולוגיה, עסקים והיד עוד נטויה. כל קטגוריה מכילה בתוכה ערוצים שונים מספקיות התוכן הגדולות בעולם כדוגמת National Geographic, Fox News ואפילו קטעים מרחוב סומסום.

imediashare3

מי שיהיה מעוניין לצפות בסרטים מתוך האפליקציה ישמח בוודאי לדעת כי iMediaShare עובדת בשיתוף פעולה עם שירות התכנים האינטרנטי Wibi המאפשר צפייה בספריית סרטים רחבת היקף. מדי שבוע יוצעו מספר סרטים לצפייה בחינם (השבוע מוצעת למשל כל סדרת אמריקן פאי), אך במידה ונרצה לקבל גישה מלאה לכל ספריית הסרטים, נוכל להירשם באתר Wibi.tv לצורך קבלת מנוי בתשלום. מלבד זאת, האפליקציה תציע גישה למגוון סרטים אמריקאים (ממש) ישנים ואפילו כאלו בשחור לבן, לכל חובבי הז’אנר.

בין כל הקטגוריות שהזכרנו עד כה ישנה גם קטגוריה אישית המכילה גישה לכל התכנים הקיימים במכשיר שלנו. דרך קטגוריה זו נוכל לגשת לכל הסרטים, התמונות והמוזיקה הקיימים במכשיר ואף לקבצים הקיימים במכשירים השונים המחוברים לאותה רשת ביתית. בבחירת כל קטגוריה יפתח בפנינו סייר קבצים בו נוכל לנווט בין התיקיות השונות ומשם להזרים את הקבצים ישירות לטלוויזיה.

2Nz95BRo-face-s-

אל האזור האישי נוכל לקשר את חשבון הפייסבוק שלנו ואז גם תופיע רשימת החברים ממנה נוכל לגשת לאלבומים שלהם ולהציג משם תמונות. בראש רשימה זו יופיע גם המשתמש שלנו בפייסבוק, דרכו נוכל לגשת לכל האלבומים האישיים ולהציג תמונות נבחרות מהם. באופן דומה תציע אפליקציית iMediaShare קישור גם לחשבון Picasa.

שיתוף ברגע

שימוש נוסף באפליקציה יאפשר לשדר תכנים מקומיים והן כאלו המאוחסנים על שירותי ענן. אם נרצה לדוגמא לשדר תמונה מהמכשיר, כל שיהיה עלינו לעשות הוא לגשת אליה, ללחוץ על כפתור השיתוף ומשם לבחור באפליקציית iMediaShare. תוך מספר שניות תופיע התמונה על מסך הטלויזיה ובאמצעות החלקת האצבע נוכל להמשיך ולצפות בשאר התמונות. באופן זהה ניתן להזרים גם סרטונים או קבצי שמע ולנגנם על מסך הטלוויזיה.

kna1F2T

היתרון האמיתי של iMediaShare הוא היכולת להציג תכנים ממגוון רחב של אפליקציות צד שלישי ללא צורך באף הגדרה מיוחדת. אם נרצה להציג תמונה שראינו זה עתה בפייסבוק, גם כאן נוכל ללחוץ על כפתור השיתוף ום לבחור את iMediaShare. באופן דומה ניתן להזרים קטעי וידאו מ-YouTube ואפליקציות דומות. באופן תאורטי, ניתן להזרים למסך הטלוויזיה כל סוג מדיה מכל אפליקציה, זאת בתנאי שאפשר לשתף אותה – ומכאן השמים הם הגבול. חשוב להדגיש כי זהו גם היתרון של iMediaShare על פני יכולת ההזרמה המגיעה באופן מובנה במכשיר אשר מוגבלת למספר מועט של אפשרויות.

סיכום

אפליקציית iMediaShare מצטיינת בשני הדברים עבורם היא נוצרה: ריכוז גדול של תוכן איכותי והזרמת מדיה לטלוויזיה שלנו. חשוב לציין כי אם אתם חווים איטיות בהזרמת התוכן, קרוב לוודאי שהדבר קשור במהירות הגלישה ובעוצמת השידור ולאו דווקא בבעיה באפליקציה. iMediaShare זמינה בחינם גם לאנדרואיד וגם ל-iOS ועם זאת מגיעה גם בגרסה בתשלום (4.99 דולר) נקייה מפרסומת הכוללת גם ערוצים נוספים ב-HD.

השוואת מפרטים