התראות ודיווחים של משתמשי Waze מגיעים לאפליקציית Google Maps

| יום שלישי, 20 באוגוסט 2013, 18:28 | אפליקציות

waze_incident_small

מאז הודיעה גוגל על רכישתה של אפליקציית הניווט החברתי Waze בחודש יוני, חיכינו לשמוע על התפתחויות כלשהן שיובילו אותנו להאמין כי שתי החברות מסוגלות לעבוד זו לצד זו ולהגיש לנו המשתמשים את חווית השימוש הטובה ביותר האפשרית בזמן שאנו מנווטים ליעדנו.

גוגל הבטיחה במעמד הרכישה כי לא תסגור את Waze ותשלב אותה כחלק בלתי נפרד משירות המפות Google Maps, משימה שעד כה עמדה בה החברה. כעת, צצים להם עדכונים חדשים באפליקציות Google Maps ו-Waze, אשר מתעדכנות עם תמיכה בתכונות חדשות אותן גוזרות שתי האפליקציות זו מזו.

Waze משתלבת ב-Google Maps

waze_logo1גוגל הודיעה היום בבלוג הרשמי של שירות המפות Google Maps כי שילבה את מערכת ההתראות דרכה שולחים נהגים המשתמשים באפליקציית Waze לתוך שירות המפות של החברה. הדבר אומר שמעתה יוכלו משתמשי Google Maps הקיימים להנות מהדיווחים אותם ישלחו משתמשי Waze ללא צורך להתקינה על המכשיר.

העדכון יהיה זמין עבור משתמשי iOS ואנדרואיד גם יחד, אולם עפ"י ההודעה של גוגל, יתאפשרו הדיווחים באפליקציית Google Maps רק במספר מדינות, ישראל לא ביניהן. המדינות עבורן יהיה זמין השירות בשלב ראשון: ארה"ב, אנגליה, שוויץ, פרו, פנמה, מקסיקו, גרמניה, צרפת, אקוודור, קולומביה, צ'ילה, ברזיל וארגנטינה.

בתגובה לשאלתנו בנוגע למועד משוער בו תתווסף זמינות התראות Waze באפליקציית Google Maps בישראל ציינה בפנינו סיירה לאבלייס (Sierra Lovelace) מגוגל:

אנו עובדים קשה לשם יצירת עקביות בחווית השימוש ב-Google Maps בכל המדינות, אבל אין לנו כרגע עדכונים בנושא.

גוגל משתלבת ב-Waze

לא רק משתמשי Google Maps יזכו לערך מוסף כתוצאה משיתוף הפעולה עם Waze, והעדכון של גוגל יכלול גם שיפורים באפליקציית Waze עצמה. העדכון הראשון כולל שילוב של מידע ממנוע החיפוש של גוגל בתוך האפליקציה עצמה, דבר שיוסיף מידע רב למנווטים.

העדכון השני שמוסיפה גוגל למשתמשי Waze נמצא בעורך המפות של החברה, המאפשר תיקון שגיאות במפות ע"י המשתמשים עצמם. התוספת החדשה תאפשר לעורכים לצפות במפות בתצורת לוויין כמו גם בתצורת ה-Street View של שירות המפות של גוגל, ובדרך זו תאפשר ביצוע עריכה וזיהוי שגיאות במפה בצורה נוחה יותר.

Waze-using-GoogleMaps

רצות קדימה לפני אישור העסקה

זמן קצר לאחר שהודיעו שתי החברות על הסכם הרכישה של Waze ע"י גוגל בסכום המסתכם ב-966$ מיליון, גילינו כי אישור העסקה יתעכב בשל בדיקה של המפקח להגבלים עסקיים (FTC) בארה"ב, אשר בוחן כי עסקת הרכישה לא בוצעה לצורך מניעת כניסתה של מתחרה מהותית לשוק המיפוי הדיגיטלי.

מאחר וגוגל ו-Waze אינן מתאמצות להסתיר את העבודה המשותפת של השתיים, יש להניח כי אין חשש מכך שה-FTC לא יאשר את איחוד שתי החברות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות