דיווח: לפחות מכשיר אנדרואיד אחד יושק השנה עם קורא ביומטרי

android-fingerprintאתמול בערב חשפה חברת אפל לראשונה שני מכשירי אייפון על במה אחת: iPhone 5C עמו היא תנסה להגדיל את דריסת הרגל שלה בשווקים מתפתחים כדוגמת סין ו-iPhone 5S, מכשיר פרימיום שיירש את מקומו של iPhone 5 שהושק לפני כשנה. כמקובל בהשקות ה-S של אפל, מכשיר הפרימיום החדש מגיע במעטפת זהה לזו של קודמו אך מציע כמה שיפורים וחידושים: מעבד חזק יותר, צבעים חדשים ו-Touch ID, קורא טביעות אצבע עשוי זכוכית ספיר שיסייע למשתמשים באבטחת המכשיר.

עוד בטרם הכריזה אפל באופן רשמי על קיומו של קורא ביומטרי במכשיר האייפון החדש, העריכו רבים כי במידה והחברה אכן תעשה שימוש בטכנולוגיה שכזו באחד ממכשיריה, ינסו יצרניות רבות להתחקות אחריה ולהציג במכשיריהן טכנולוגיות דומות – עד כדי כך שבתוך זמן קצר יהפוך הזיהוי הביומטרי לסטנדרט במכשירים ניידים. שעות בודדות לפני אירוע ההכרזה של אפל אישר עיתון הוול-סטריט ג'ורנל כי כבר השנה יושק מכשיר אנדרואיד ראשון המצויד בקורא טביעות אצבע, שישמש גם כן לאבטחת מכשיר הסמארטפון ולביצוע רכישות בטוחות יותר. המקור אשר מצטט מקורב לאפל וגוגל, לא מספר מי תהיה היצרנית של המכשיר או האם הוא יגיע במיוחד (או בכלל) לארצות הברית.

one-max-biometricאם להסתמך על השמועות מהשבועות האחרונים, אחת היצרניות שצפויה להציג השנה מכשיר עם קורא ביומטרי היא HTC הטיוואנית שתכריז בקרוב על One Max, מכשיר הפאבלט הראשון מתוצרתה שכבר דלף לרשת בכמה תמונות, ואלו מציגות קורא טביעות אצבע מתחת למצלמה האחורית. ייתכן מאד שיצרניות נוספות עובדות גם הן על הטמעת טכנולוגיות ביומטריות במכשיריהן העתידיים, אולם אין לנו כל עדות לכך בשלב זה.

חשוב לציין שעל אף שאפל היא זו שמעניקה כעת את הדחיפה להטמעת טכנולוגיות ביומטריות במוצרים המיועדים להפצה המונית, היו אלו יצרניות המחשבים הניידים שהגו כבר לפני מספר שנים את הרעיון להעניק למשתמש אמצעי הגנה ייחודי עבורו. מעבר לכך, חברת מוטורולה השיקה ב-2011 את מכשיר ה-Atrix 4G שהכיל גם הוא קורא ביומטרי, אולם הטכנולוגיה לא הציגה ביצועים מרשימים מדי ולכן, כנראה, היא חוזרת לתודעה רק לאחר שבשנה שעברה רכשה אפל את חברת Authentec המתמחה בפיתוח אמצעים ביומטריים.

מה דעתכם, מי תהיה יצרנית האנדרואיד הראשונה(-הבאה) שתציג קורא ביומטרי במכשיריה?

(מקור – PhoneArena)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות