לא רק אנדרואיד ושירותי רשת: גוגל תחפש פתרונות להארכת חיי-אדם

google-calico

ענקית החיפוש גוגל הודיעה אתמול (ד’) כי תפתח חברה חדשה, קאליקו יהיה שמה, אשר תתמקד בתחום הבריאות ואיכות החיים בדגש על זיקנה ומחלות הקשורות לזיקנה. במילים אחרות – גוגל תחפש פתרונות שיובילו להארכת חייהם של בני-האדם.

“מחלות והזדקנות הם דברים שמשפיעים על כל המשפחות שלנו”, ציין מייסד ומנכ”ל גוגל בהודעה על פתיחת החברה החדשה, “עם חשיבה לטווח הארוך המתמקדת בתחום הבריאות והביוטכנולוגיה, אני מאמין שאנו יכולים לשפר את חייהם של מיליונים”.

את החברה החדשה יוביל ארתור לוינסון שישמש כמנכ”ל חברת קאליקו. לוינסון שימש בעבר כמנכ”ל חברת הביוטכנולוגיה ג’יננטק (Genentech) וכיום מכהן כיו”ר בחברה כמו גם באפל, שם קיבל את תפקיד יושב הראש לאחר פטירתו של סטיב ג’ובס ב-2011. “הקדשתי את מרבית חיי למדע ולטכנולוגיה במטרה לשיפור בריאות האדם”, מספר לוינסון, “והתמקדותו של לארי (פייג’) בשיפורים גדולים במיוחד בתחום עוררו בי השראה ועל כן אני נרגש לגלות מה יקרה מכאן הלאה”.

פיתוח טכנולוגיה להארכת חיי אדם

גוגל אינה הראשונה שתנסה למצוא את הפתרונות להארכת חיי אדם באמצעות הטכנולוגיה. היוזמה “2045” שהחלה ברוסיה בשנת 2011 מבקשת לאגד מוחות גדולים בתחום בניית ממשקים עצביים, על מנת לנסות ולבנות את הטכנולוגיה שתאפשר הארכת חיי אדם ע”י העברת מוחו, אישיותו והמודעות שלו לתוך גוף קיברנטי.

עם בנייתה של חברת קאליקו, ינסו פייג’ ולוינסון להתמקד במחקר לשם גילוי הבעיות הגורמות למחלות והזדקנות וינסו למצוא עבורן פתרונות. הליכי המחקר והפיתוח בתחומי הבריאות והביוטכנולוגיה אינם קצרים ועשויים לארוך גם עשרות שנים, אולם פייג’ אינו מפחד לקחת סיכונים ארוכי טווח לשם פתרון בעיות חשובות במיוחד.

גוגל אינה מפרטת יתר על המידה בנוגע לתכנוני החברה החדשה וכל שאנו יודעים כעת הוא הכיוון הכללי שתיקח החברה העצמאית, אשר תמוקם בקליפורניה ולא רחוק ממטה גוגל עצמה. בתחילת הדרך יכול ויבחרו לוינסון ופייג’ לעבוד עם צוות חוקרים מצומצם שינסה לכוון את החברה למקומות הנכונים.

(מקור – Time)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים