האקרים טוענים כי פיצחו את מנגנון הזיהוי הביומטרי באייפון 5S

iphone5s-touch-id

בעוד ההתרגשות סביב השקת ה-iPhone 5S והצגת קורא טביעות האצבע Touch ID טרם שככה, דיווחים חדשים ברשת מספרים שחבורת הפצחנים הנקראת Chaos Computer Club (בתרגום חופשי, מועדון הכאוס של המחשבים) הצליחה לעקוף באמצעים לא מתוחכמים מידי את אמצעי האבטחה שחברת אפל מכנה "הדרך הנוחה והבטוחה ביותר להשתמש במכשיר הטלפון".

הפצחן Starbug מספר לאתר The Verge שלמעשה החידוש העיקרי במנגנון ה-Touch ID של אפל הוא רזולוציה גבוהה יותר של חיישן ה-Touch ID, זאת בהשוואה לדורות הקודמים של חיישנים שהוצגו בעבר. לאחר שהגיעו למסקנה זו, כל מה שנותר לפצחנים הוא להשיג תמונה בעלת רזולוציה גבוהה של טביעת האצבע של המשתמש וכך לעקוף את מנגנון האבטחה.

בעוד שהפצחנים טוענים שזוהי דרך קלה לפריצה, עבור משתמש הממוצע של האייפון 5S, או יותר נכון, לגנב הממוצע של מכשירי האייפון, תהיה זו טרחה רבה הכרוכה בהשגת תצלום באיכות גבוהה של טביעת האצבע של המשתמש ויצירת העתק מדבק פלסטי, כך שהמשתמשים עדיין יכולים להיות רגועים ולהפחית את חששם מגישת הגנבים למכשירם.

עם זאת, גילוי זה מעמיד בסימן שאלה את רמת האבטחה של קורא טביעות האצבע, ומציג נקודת תורפה משמעותית. למרות שעדיין לא כל כך פשוט לעקוף את המערכת והדבר דורש לא רק תצלום באיכות גבוהה אלא גם איתור ואיסוף טביעת האצבע של המשתמש עצמו, מוכיחים הפצחנים כי שיטת אבטחה זו אינה ממלאת את תפקידה במאת האחוזים וניתנת לעקיפה אם יש בידיכם את הכלים המתאימים.

דייוחים אלה מצטרפים לדיווחים קודמים על עקיפת מסך הנעילה ומעמידים תחת אותו סימן שאלה גם את בטחון המידע של המשתמש באייפון.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HM8b8d8kSNQ[/youtube]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות