רשמי: HTC תמכור את שארית אחזקותיה בחברת Beats Electronics לפי שווי של מיליארד דולר

beats-by-dre

יצרנית הסמארטפונים הטייוואנית HTC הודיעה היום (ו’) כי תמכור את שארית אחזקותיה בחברת Beats Electronics, יצרנית מותג האוזניות המפורסם – Beats By Dre, בסכום המוערך בכ-265 מיליון דולר. אחזקותיה של HTC עומדות כיום על 24.82%, מה שמקנה כעת ליצרנית האוזניות שווי המוערך בכמיליארד דולר. ההודעה לגבי המכירה מגיעה כאישור לשמועות שעלו בנושא עוד בחודש שעבר.

beats-founders-drdre-jimmylovine
בתמונה: ד”ר דרה וג’ימי אייבין

במקביל להודעת המכירה של Beats Electronics ע”י HTC בחזרה לשותפים שהקימו את החברה, אנדרי יאנג (ד”ר דרה) וג’ימי אייבין, יצאה החברה בהודעה כי תבצע גיוס על סך 500 מיליון דולר מקרן ההשקעות קרלייל (Carlyle) המנהלת נכסים בשווי 180 מיליארד דולר, זאת לפי שווי העולה על מיליארד דולר. בהודעתה על ההשקעה מסרה החברה כי שותפיה של קרן ההשקעות יאכלסו שניים מתוך ששת המושבים בדירקטוריון של Beats Electronics, אולם קרן ההשקעות תחזיק פחות מ-50% בחברה, מה שישאיר את השליטה בידיהם של המייסדים, ד”ר דרה וג’ימי לאבין.

מטרתה של Beats Electronics בהתנתקותה מ-HTC הינה הרחבת המותג המצליח Beats גם לפיתוח מוצרים צרכניים נוספים כמו ציוד אודיו עבור מערכות רכב, רמקולים וציוד אלקטרוני אחר. בשנה שעברה מכרה HTC כ-25% מאחזקותיה ב-Beats Electronics חזרה למייסדי החברה בתמורה ל-150 מיליון דולר לפי שווי חברה של כ-600 מיליון דולר. המכירה כעת מחסלת את אחזקותיה של יצרנית הסמארטפונים ב-Beats לחלוטין.

(מקורות –WSJ.comNasdaq.com)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים