יצרנית המסכים JDI החלה בייצור המוני של מסך ה-WhiteMagic בעל בהירות גבוהה במיוחד

Japan-Display-JDI-Logo

שמותיהן של שתי הענקיות הקוריאניות סמסונג ו-LG עלה לאחרונה רבות בהקשר לפיתוח המסכים הגמישים, אולם השתיים אינן יצרניות המסכים היחידות בשוק. חברת Japan Display הודיעה כי תחל בייצור המוני של מסכים לסמארטפונים בטכנולוגיה חדשה שתספק בהירות גבוהה יותר ללא עליה בצריכת הסוללה, אולם במקרה זה לא מדובר במסכים גמישים.

JDI-WhiteMagic-Display-smallמסך ה-WhiteMagic של חברת Japan Display יהיה מסוג TFT-LCD, יגיע בגודל 5 אינץ’ ויתהדר בתצוגת Full HD ברזולוציה של 1080×1920 פיקסלים או 446ppi. בחברה היפנית מסבירים כי הבהירות הגבוהה במסך (840cd/m^2) ה-WhiteMagic מתקבלת באמצעות טכנולוגיה המוסיפה תת-פיקסל לבן לשכבות ה-RGB וסורקת את המידע המגיע מהתמונה באמצעות אלגוריתם מיוחד שפיתחה. באמצעות הפיתוח החדש, כך טוענים ב-Japan Display, מתקבלת תמונה בעלת בהירות גבוהה יותר ללא ירידה באיכות התמונה.

למסך ה-WhiteMagic ישנן הגדרות מיוחדות עבור מצבי תאורה שונים. אחד ממצבי התאורה יאפשר את הפחתת צריכת הסוללה של המסך תוך כדי השגת בהירות דומה לזו הקיימת במסכים כיום. מצב נוסף של המסך החדש יאפשר את הגברת בהירות המסך עד פי 1.5 ודרך כך יתרום לצפיה טובה יותר גם מחוץ לבית, כל זאת תוך שמירה על זמן צריכת סוללה דומה לזה שדורשים מסכים אחרים הנמצאים כיום בשוק.

מימדי המסך הינם: גובה- 117.18 מ”מ, רוחב- 63.24 מ”מ. חברת Japan Display (או JDI) נוסדה באפריל 2012 כחברה משותפת של חטיבת המסכים לניידים של החברות סוני, טושיבה והיטאצ’י.

(מקור – יח”צ Japan Display)

השוואת מפרטים