פייסבוק רוכשת את חברת אונאבו ופותחת משרד בישראל

Facebook-Onavo

הבוקר, באופן די מפתיע אך בעיתוי מושלם, הודיעה חברת חברת אונאבו (Onavo) הישראלית כי נרכשה על-ידי הרשת החברתית פייסבוק. ההודעה מגיעה יממה בלבד לפני אירוע המפתחים FbStart שעתידה לערוך פייסבוק מחר בעיר תל-אביב כחלק מפסטיבל האינובציה DLD Tel-Aviv.

חברת אונאבו הוקמה לפני כשלוש שנים ומאז בנתה מספר כלים אשר המוכר בהם הוא ככל הנראה Onavo Extend (לאייפון | לאנדרואיד), המאפשר את כיווץ השימוש בחבילת הדאטה בטלפונים סלולריים. פרט ל-Onavo Extend פיתחה החברה אפליקציות נוספות ביניהן אפליקציה המשמשת לצפיה בנתוני צריכת דאטה במכשיר הנייד ואפליקציה נוספת המאפשרת חיבור מאובטח (FreeVPN) לרשת האינטרנט.

בהודעת החברה על המכירה לפייסבוק מציין מנכ"ל ומייסד אונאבו, גיא רוזן, כי החברה תמשיך לפעול במתכונת עצמאית ומשרדיה יהוו את משרדיה הרשמיים של פייסבוק בישראל. עוד מספר רוזן כי הוא מקווה שאונאבו תיקח חלק מהותי בחזון של פייסבוק לאינטרנט עבור 5 מיליארד האנשים להם אין כיום גישה לאינטרנט, זאת כחלק מיוזמת Internet.org שהציגה החברה לפני זמן מה. טכנולוגיית כיווץ המידע של אונאבו עשויה לסייע לפייסבוק להקטין משמעותית את צריכת הדאטה בהציגה את האינטרנט במדינות מתפתחות.

Onavo_Team

צוות אונאבו בישראל ובחו"ל

אונאבו הוקמה בשנת 2010 ע"י גיא רוזן ורועי טיגר ומאז הספיקה החברה לגייס כ-13 מיליון דולר. את הפוסט בבלוג החברה סוגר מייסד ומנכ"ל אונאבו גיא רוזן במשפט: "אנו מתרגשים לקראת מה שיגיע הלאה". מפייסבוק נמסר:

"אונאבו תהווה תוספת מלהיבה לפייסבוק. אנו צופים כי טכנולוגיית דחיסת המידע של אונאבו תשחק תפקיד מרכזי במשימה שלנו לחבר עוד אנשים לרשת האינטרנט, כשהכלים האנליטיים שלהם יסייעו לנו לספק מוצרי מובייל טובים ויעילים יותר"

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות