דיווח: אפל מצמצמת את הזמנות ה-iPhone 5C

| יום חמישי, 17 באוקטובר 2013, 21:16 | סלולר

IMG_0134

לפני מספר שבועות חרגה אפל ממנהגה והכריזה על שני מכשירים חדשים – הראשון, הדור הבא לסדרת מכשירי האייפון הלוא הוא מכשיר ה-iPhone 5S ולצידו, בפעם הראשונה, מכשיר ה-iPhone 5C בעל מחיר נגיש יותר עבור כל המעוניינים במוצר חדש של אפל ורוצים לשלם פחות. הדיווחים הראשונים שעלו לאחר השקת מכשירי האייפון היו יותר מחיוביים. אפל (שוב) הצליחה לשבור שיאי מכירות וצבע השמפניה החדש שהוצג יחד עם האייפון 5S אזל מהמלאי תוך זמן קצר. כעת, מסתבר כי הנתונים החזקים שהציגה אפל יוחסו בעיקר למכשיר הדגל של החברה, ה-iPhone 5S, בעוד קצב המכירות של מכשיר ה-iPhone 5C מתברר כאיטי מהמצופה.

מתוך דיווח חדש המגיע מהוול-סטריט ג'ורנל עולה כי אפל ציינה בפני שתי חברות האמונות על הרכבת מכשירי ה-iPhone 5C, חברת Pegatron וחברת Hon Hai, כי היא דורשת להוריד את כמות היצור של מכשיר ה-iPhone 5C עבור הרבעון הרביעי. המקור של הג'ורנל טוען כי לחברת Pegatron, המייצרת כשני שליש ממכשירי האייפון המוזלים, נמסר כי הכמויות שייוצרו יפחתו בכ-20 אחוז בעוד שלחברת Hon Hai נמסר כי הייצור עתיד לרדת בכדי שליש מכלל ההזמנות מהחברה ברבעון הרביעי של השנה.

לצד הדיווחים מקווי ההרכבה של אפל עלו גם דיווחים על צמצומים משמעותיים של הזמנות מיצרניות הרכיבים עבור מכשיר האייפון 5C, לפיהן ביקשה אפל לצמצם את ההזמנות בכ-50%. לסיכום נמסר כי הדרישה המפתיעה מצידה של אפל נובעת מכך שעל פי הערכותיה הביקוש למכשיר ה-iPhone 5C ברבעון הבא, הראשון לשנת 2014, יפחת באופן משמעותי.

לקראת סוף החודש, ב-28 באוקטובר, תחשוף אפל את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה (שהסתיים ב-30 בספטמבר). תוצאות אלה יכללו אמנם רק חלק מנתוני המכירות של מכשירי האייפון החדשים, אולם יתנו לנו תמונה מעט ברורה יותר בנוגע להצלחת השקתם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות