השימוש בספיר בסמארטפונים עתיד לגדול באופן משמעותי

iphone5s-gallery5-2013מחקר חדש מאת IHS מגלה כי השימוש בחומר הספיר (Sapphire) בסמארטפונים, עתיד לגדול עד פי שלושה במהלך השנים הקרובות. הספיר היא למעשה האבן השנייה בחוזקה בעולם, אחרי יהלום. המחקר טוען כי הספיר יהיה אחד החומרים הפופולריים ביותר לבניית מכשירים סלולריים חכמים וכי השימוש בו יתרחב השנה בקרוב ל-70% לעומת השנה הקודמת.

היקף השימוש בספיר נמדד בקילומטרים ועפ"י המחקר של IHS יגיע זה עד סוף השנה להיקף של כ-54 קילומטרים אל מול היקף שימוש של 32 קילומטרים אשתקד. בנוסף, צופה המחקר שבשנת 2016 יגיע השימוש בספיר להיקף של 86 קילומטרים. רק לשם השוואה, בשנת 2012 השימוש בספיר במכשירי הסמארטפון היווה 5 אחוז מכלל הרכיבים, ואילו ב-2014 הצפי הוא שהשימוש יהווה כ-20 אחוזים מכלל הרכיבים.

גידול השימוש ב- Sapphire  במהלך השנים בקילומטרים.
גידול השימוש ב- Sapphire במהלך השנים בקילומטרים.

הספיר, אשר נפוץ בעיקר במסכי LED, קורץ ליותר ויותר יצרניות סמארטפונים היות והוא חומר חזק משמעותית מזכוכית ועמיד במיוחד בפני שריטות. יצרניות הסמארטפונים ירצו, ככל הנראה, לנצל תכונות אלו במכשיריהן העתידיים בכדי לכסות את עדשת המצלמה, להגן בצורה טובה יותר על המסך ועל כפתורים שונים במכשיר.

כמו בהרבה מקרים אחרים, גם את טרנד השימוש בזכוכית העשויה מספיר החלה אפל. החברה החלה להשתמש בחומר זה בשנת 2012 בכיסוי עדשת המצלמה של האייפון 5 והגדילה את השימוש בו כאשר הוסיפה את שכבת המגן לקורא טביעות האצבעות, ה-Touch ID, שהציגה יחד עם מכשיר הדגל החדש, ה-iPhone 5S. גם חברת LG החלה להשתמש בזכוכית העשויה ספיר במכשיר הדגל שלה, ה-LG G2 שהוצג בספטמבר, כמגן לעדשת המצלמה במכשיר.

(מקור – IHS)

השוואת מפרטים