סמסונג תקבל חלק של כ-7.5% ביצרנית ה-Gorilla Glass כחלק מעסקת מניות סיבובית

| יום רביעי, 23 באוקטובר 2013, 21:45 | כלכלי

gorilla-glass-2

חברת קורנינג האמריקנית ידועה לרבים בזכות נוכחותה הגדולה במכשירים הניידים הפופולריים ביותר בשוק כיום. את זכוכית ה-Gorilla Glass, אותה מייצרת החברה, על גרסאותיה השונות ניתן למצוא בטלפונים ואף בטאבלטים של חברות כמו אפל, LG, סמסונג, HTC ואחרות, אך לחברה רקורד ארוך שנים כיצרנית זכוכיות עבור מסכי LCD לטלויזיות ומחשבים אישיים.

כחלק מעבודתה, חברה קורנינג לחטיבת המסכים של חברת סמסונג הקוריאנית עוד בשנת 1995 והשתיים הקימו יחד את חברת Samsung Corning Precision Materials (או SCP). מאז, משתפות שתי החברות פעולה בייצור זכוכיות למסכי LCD. אתמול (ג') הודיעה קורנינג כי תיקח בעלות מלאה על SCP, בה החזיקה החברה עד כה נתח של 50%, תוך שהיא משתלטת על חלקה של סמסונג (43%) בחברה המשותפת.

בתמורה לעסקה תקבל סמסונג מניות מועדפות להמרה בקורנינג (סימול: NYSE:GLW) בשווי של כ-1.9 מיליארד דולר, ושווה ערך לכ-7.5% בחברה. המניות נושאות ריבית שנתית של 4.25%. פרט לעסקת החלפת המניות, תשקיע סמסונג סכום נוסף של כ-400 מיליון דולר במניות מועדפות המירות של קורנינג. במקביל, תרכוש קורנינג גם את חלק המיעוט (כ-7%) ב-SCP בתמורה לכ-300 מיליון דולר.

corning-stock

את המרת המניות תבצע סמסונג בתוך 7 שנים, כאשר מחיר ההמרה נקבע על 20$ למניה. אולם, לחברת קורנינג הזכות להביא להמרה כפויה במידה ומניות החברה ינסקו אל מעבר מחיר של 35$ למניה. בהתחשב במחיר המניה היום (ד'), העומד על כ-17$ למניה לאחר עליה של 12% המגיעה בעקבות ההודעה על העסקה, הרווח של סמסונג עשוי להסתכם במיליארדי דולרים, אך תלוי, כמובן, בהמשך הצלחתה של יצרנית ה-Gorilla Glass.

על מנת להבטיח את המשך הצלחתן של השתיים בתחום המסכים, חתמו סמסונג וקורנינג על הסכם ארוך טווח לפיהו תספק קורנינג זכוכיות לחטיבת המסכים של סמסונג לפחות עד לשנת 2023 והשתיים הודיעו בנוסף על שיתופי פעולה עתידיים בפיתוח טכנולוגיות בתחום המסכים עבור מוצרים עתידיים.

(מקור – Corning)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות