ראש בראש: מי תוכתר כקונסולת המשחקים המובילה – Xbox One או Playstation 4?

ps4-vs-xboxone

ביום שישי, ה-15 בנובמבר, השיקה סוני באופן רשמי את קונסולת המשחקים החדשה של החברה, הפלייסטיישן 4 (PS4), אותה הציגה החברה עוד בתחילת השנה באירוע הכרזה חגיגי שחשף את יכולותיה, אך לא חשף פרטים לגבי הקונסולה עצמה. לקראת השקתה, יצאה סוני עם קמפיין שיווקי מעניין וחשפה את רכיביה הפנימיים של ה-PS4 דרך סרטון פירוק הקונסולה לחלקיה.

בעוד פחות משבוע, ביום שישי, ה-22 בנובמבר, תשיק גם מיקרוסופט את הגרסה החדשה של קונסולת המשחקים Xbox. מיקרוסופט ספגה לא מעט ביקורת בשני נושאים עיקריים, הראשון נגע לבקשתה של החברה להשאיר את קונסולת ה-Xbox One החדשה מחוברת תמיד לאינטרנט והשני נגע למחיר הקונסולה, אשר מחד היה גבוה משמעותית מהקונסולה המתחרה של חברת סוני ומן הצד השני הוסיפה את חיישן הקינקט כחלק בלתי נפרד מהחבילה. מיקרוסופט אמנם התקפלה בנושא החיבור לאינטרנט לחלוטין, אך המחיר נותר ללא שינוי.

שוק הקונסולות, ממש כמו שוק מערכות ההפעלה למחשבים, מכשירים ניידים ובעתיד גם טכנולוגיות לבישות ואחרות, הפך לתלוי פלטפורמה. “ציבור הבוחרים”, הם לקוחותיהם של סוני ומיקרוסופט יאלצו לבחור בין התמסרות לפלטפורמה זו או אחרת בהתאם לכמות המשחקים, יכולות משחק חברתיות וכפי שהציגו זאת טוב מאוד בסדרת הקאלט סאות’פארק (אזהרת ספויילר!) גם בהתאם למה שהחברים מחליטים לרכוש.

טרם תושק ה-Xbox One ועוד לפני שיגיעו הקונסולות החדשות לישראל, ננסה להציג איך נראית כל קונסולה בטבלת ההשוואה הבאה.

  XBOX ONE Playstation 4
מעבד 8 ליבות 1.75GHz 8 ליבות 1.6GHz
מעבד גרפי 853MHz AMD Radeon GPU with 768 shaders  800MHz AMD Radeon GPU with 1152 shaders
זיכרון RAM 8GB DDR3 8GB DDR5
נפח אחסון 500GB (אחסון נוסף דרך USB) 500GB (דיסק ניתן להחלפה)
מצלמה Kinect 2 יש (נמכר בנפרד)
משחקים בהשקה 23 16
תמיכה לאחור במשחקים אין אין
שלט\בקר משחק  Xbox Controller DualShock 4
נגן דיסקים Blu Ray/DVD Blu Ray/DVD
מחיר בארה”ב 499$ (כולל הקינקט) 399$

אז באיזה מחנה אתם – Xbox One או PS4?

השוואת מפרטים