עלות הרכבת הפלייסטיישן 4 נמוכה ב-18$ בלבד ממחיר מכירת הקונסולה

PS4-Console

חברת המחקר IHS iSuppli חושפת את עלויות החלקים והרכבת קונסולת המשחקים החדשה של סוני, הפלייסטיישן 4, זמן קצר לאחר השקתה. עפ"י ממצאי IHS בחרה סוני לספק מחיר לצרכן תחרותי במיוחד עם הקונסולה החדשה, ממש כפי שעשתה בזמן השקת קונסולת המשחקים הקודמת של החברה, הפלייסטיישן 3, אולם הפעם, ההפרש בין עליות הרכבת המוצר לבין מחיר המכירה משאיר הפרש קטן לטובתה של סוני.

סך עלות החלקים והרכבתם עפ"י בדיקת IHS מסתכם ב-381 דולרים, זאת אל מול מחיר לצרכן בארה"ב שעומד על 399 דולרים, מה שמעניק לסוני רווח של כ-18 דולרים בלבד. אולם חברת המחקר לא לוקחת בחשבון עלויות שונות כמו: מחקר, פיתוח, שיווק ושילוח קונסולת המשחקים, כך שיש להניח כי סוני תראה רווח קטן אף יותר מהפלייסטיישן 4, וככל הנראה מוכרת אותה החברה בהפסד.

עבור סוני, מכירת קונסולות משחקים במחיר הפסד אינו דבר חדש. לפני כשבע שנים, כאשר השיקה החברה את קונסולת הפלייסטיישן 3, בחרה זו למכור אותה במחיר של 599 דולרים, זאת למרות שעל פי ההערכות דאז, עמד מחיר החלקים של הקונסולה על כ-805 דולרים. כפי הנראה, ממשיכה סוני באסטרטגיה דומה גם עם הפלייסטיישן 4, בתקווה לתפוס נתח שוק גדול יותר דרך מחירים נוחים והשלמת הרווחים ממקורות אחרים (משחקים\שירותים).

בעוד שלושה ימים בלבד, ב-22 בנובמבר, צפויה מיקרוסופט להשיק את קונסולת המשחקים החדשה שלה, ה-Xbox One, זו צפויה להגיע במחיר של 499 דולרים כאשר היא כוללת עימה גם את חיישן התנועה החדש של החברה, ה-Kinect 2. על הנייר לא שונות הקונסולות זו מזו במפרטן הטכני יתר על המידה, כך שהצלחתן תלויה אך ורק בבחירת המשתמשים אשר ככל הנראה ילכו עם הקונסולה החברתית יותר שתציע שירותים רבים ומגוונים ומשחקים רבים ואיכותיים ככל האפשר.

(מקןר – AllThingsD)

השוואת מפרטים