אפל זוכה במערכה נוספת: מקבלת 290 מיליון דולר נוספים מסמסונג במשפט הפטנטים

samsung-vs-apple

אפל זוכה במערכה נוספת במשפט הפטנטים המתגלגל שלה עם סמסונג. בהחלטת חבר המושבעים במשפט החוזר שנערך בסן-חוזה קליפורניה, הוחלט כי סמסונג תשלם לאפל סכום נוסף של כ-290 מיליון דולר על העתקת טכנולוגיה מוגנת בפטנטים ממכשיר האייפון של אפל. סכום זה מהווה השלמה לזה שנחתך מקביעת בית המשפט המקורית מהשנה שעברה.

באוגוסט 2012 זכתה אפל במשפט הפטנטים המפורסם נגד סמסונג. באותה עת פסק חבר המושבעים כי סמסונג העתיקה מספר אלמנטים ממכשירי האייפון של אפל ויישמה אותם במכשיריה ללא תשלום עבור השימוש בפטנטים, ולפיכך קבע בית המשפט כי החברה הקוריאנית תשלם לאפל סכום המוערך במעל למיליארד דולר.

ההחלטה להעניק לאפל פיצויים נוספים בגובה 290 מיליון דולר מגיעה לאחר שבחודש מרץ האחרון, חתכה השופטת לוסי קו את סכום הפיצוי המקורי מטה לכדי כ-600 מיליון דולר בלבד. מיד לאחר ההחלטה של השופטת קו, ביקשה אפל לערוך משפט חוזר בנושא הקיצוץ בו דרשה החברה לקבל כ-380 מיליון דולר חזרה, כאשר מן הצד השני טענה סמסונג כי לכל היותר מגיע לאפל כ-50 מיליון דולר בלבד.

תגובת אפל להחלטת חבר המושבעים:

עבור אפל, תיק זה תמיד היה על יותר מפטנטים וכסף. זה היה על החדשנות והעבודה קשה שמתלווים להמצאת מוצרים שאנשים אוהבים. בעוד זה בלתי אפשרי לשים תג מחיר על ערכים כאלה, אנו אסירי תודה לחבר המושבעים שהראו שלהעתקות של סמסונג יש מחיר.

תגובת סמסונג להחלטת חבר המושבעים:

אנו מאוכזבים מההחלטה כיום, אשר מבוססת ברובה על פטנט שמשרד הפטנטים האמריקאי קבע לאחרונה כלא קביל. תוך שאנו מתקדמים הלאה עם הערעורים שלנו בנושא, נמשיך להציג חדשנות וטכנולוגיות פורצות דרך כמו גם מוצרים נהדרים שלקוחותינו סביב העולם אוהבים.

(מקורות: AllThingsD | Bloomberg)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות