אמזון חושפת כוונותיה להשקת שירות משלוחים מהאוויר

prime-air-640x350

לאורך השנים, המציאה אמזון מחדש את תחום הקניות והפכה באמצעות האינטרנט לאחת מהקמעונאיות הגדולות בעולם. לאמזון חלק חשוב ביצירת מוסכמות רבות בנוגע לרכישות באינטרנט והחברה צמחה מאז הוקמה למעצמה גם בתחומים אחרים כמו אירוח בענן ולאחרונה אף הפקת סדרות מקור הניתנות לצפיה עבור מנוייה בשירות ה-Amazon Prime.

פעילותה הגדולה ביותר של אמזון היא עדיין כקמעונאית רשת וככזו מחזיקה החברה כיום קרוב ל-100 מרכזי הפצה גדולי מימדים ברחבי העולם, דרכם היא מפיצה את המוצרים הנמכרים דרך האתר במהירות ומאפשרת לחבילות אותן היא שולחת להגיע לבתי הלקוחות אף באותו היום בו הוזמנו.

ג’ף בזוס, מייסד ומנכ”ל אמזון לא רוצה לעצור שם. בראיון מיוחד שהעניק לתכנית “60 דקות” חשף בזוס את היוזמה הבאה של החברה למשלוח חבילות, וזו תתבצע ע”י מסוקים ממונעים (Drones) המנווטים אל יעדם באופן אוטומטי באמצעות ג’י.פי.אס (GPS). ה-Drones מסוגלים יהיו לשאת חבילות עד משקל של כ-2.5 ק”ג, אלו מהוות לפי בזוס קרוב ל-90% מההזמנות המתבצעות באתר אמזון כיום. ה-Drones יוכלו להגיע עד פתח ביתם של הלקוחות, כל עוד אלה יימצאו במרחק סביר של כ-16 ק”מ ממרכזי ההפצה של אמזון.

כפי שניתן לראות בוידאו המצורף מעלה, ה-Drones של אמזון, שיכללו בשירות החדש העונה לשם Amazon Prime Air, כבר פעילים מבחינה טכנולוגית, אולם לא יוכלו להתחיל בפעילות לפני שנת 2015. לצורך הפעלת השירות זקוקה אמזון להתערבותה של רשות התעבורה האווירית האמריקנית, ה-FAA, שתאשר כי אכן מדובר בדרך שינוע בטוחה שלא תפריע או תפגע בטעות בעוברי אורח במהלך המשלוחים האוויריים.

לפניכם הראיון המלא בתכנית “60 דקות”:

(מקור – CBSNews)

השוואת מפרטים