סלקום, פלאפון וגולן טלקום חתמו על מסמך הבנות להקמת רשת הדור הרביעי בישראל

4g-lte-cellcom-pelephone-golan

מפעילות הסלולר סלקום, פלאפון וגולן טלקום הודיעו הבוקר (ג’) כי חתמו על מסמך הבנות לקראת הסכם ארוך טווח להקמה משותפת של רשת הדור הרביעי. ההודעה מגיעה לאחר הודעתה של סלקום בשבוע שעבר על ניהול משא-ומתן בנושא עם שתי האחרות. לצד ההסכם להקמת רשת הדור הרביעי, הודיעה סלקום כי גולן חתמה עימה על המשך השימוש בשירותי הרשת של המפעילה בתדרי ה-2G וה-3G למשך 5 שנים נוספות.

“רשת הדור הרביעי שנקים תהיה מהמתקדמות בעולם”, מציין מנכ”ל פלאפון, גיל שרון, “ותביא לישראל לראשונה את בשורת הדור הרביעי בסלולר עם מהירויות גלישה של עד 100 מגה-ביט לשניה”. שרון, כמו גם מנכ”ל סלקום, ניר שטרן, ציינו לטובה את הסכם שיתוף הפעולה של השתיים עם גולן, ולפיהם עתיד זה להפחית באופן משמעותי את כמות מתקני השידור הסלולריים הנמצאים כיום בשימוש ע”י הרשתות השונות.

בנוסף לחתימה על ההסכם בנוגע לדור הרביעי, נכנסו סלקום ופלאפון לשיתוף פעולה בניהול ותחזוק הרכיבים הפיזיים באתרי הרשתות הקיימות המשמשים כיום את רשתות הדור השני והשלישי.

עם חתימת ההסכם ולאחר אישורו ע”י משרד התקשורת והממונה על ההגבלים העסקיים, חותמות החברות את עתידה של רשת הדור הרביעי שתכלול שתי רשתות המורכבות האחת מקבוצת סלקום-פלאפון-גולן והשניה מפרטנר והוט מובייל שחתמו על הסכם שיתוף פעולה להקמה משותפת של רשת הדור הרביעי בתחילת החודש הקודם, לפיו ישתפו השתיים פעולה עד שנת 2028.

השוואת מפרטים