קנוניקל: מצאנו שותפה לפיתוח מכשיר סמארטפון שיבוסס על מערכת ההפעלה Ubuntu Touch

UbuntuEdge-Renderחדשות מעולות לחובבי מערכת ההפעלה אובונטו: אחרי כשלון גיוס הכספים עבור פרויקט Ubuntu Edge, נראה כי חברת קנוניקל מצאה יצרנית חומרה שמוכנה לשתף עמה פעולה במטרה להשיק כבר בשנה הבאה מכשיר סמארטפון מבוסס Ubuntu Touch. את הפרטים מסר מנהל אסטרטגיית המוצרים ומי שהקים את החברה, מארק שוטלוורת', בכנס LeWeb שנערך בפריז.

כזכור, לפני כחמישה חודשים ניסתה קנוניקל לגייס סכום ראשוני בסך 32 מיליון דולרים בכדי שתוכל לפתח מכשיר סמארטפון בעצמה, Ubuntu Edge שמו. החברה הציבה לעצמה כמה יעדים שהצליחו להרשים את הקהל – אפשרות להריץ שתי מערכות הפעלה בו זמנית (אנדרואיד ואובונטו למובייל), ציפוי מסך המכשיר בזכוכית קריסטל ספיר ואפילו שימוש מלא בכל תכונותיה של מערכת ההפעלה ל-PC. ציפיות החברה היו גבוהות, כך גם של הלקוחות הפוטנציאליים, אך הגיוס נכשל לאחר שגרף 12.8 מיליון דולרים "בלבד".

על פי המידע שסיפק מנכ"ל החברה, יצרנית סלולר מובילה לקחה על עצמה את המשימה לפיתוח מכשיר ה-Ubuntu Edge, זאת לאחר שהחברה בחנה רשימה ארוכה של שיתופי פעולה פוטנציאליים. עוד מוקדם לקבוע אם המכשיר יציע את כל מה שהבטיחה החברה בעבר, אך שוטלוורת' הבטיח כי זה ייועד בעבור השוק הגבוה.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-RVKxywFsQY[/youtube]

קנון… מי?

ubuntu-logo-largeקנוניקל היא החברה שעומדת מאחורי הוצאת הלינוקס אובונטו על גרסאותיה השונות, וזו החליטה שכישלון הגיוס לא ימנע ממנה להגשים את חזונה בשוק המכשירים הניידים. שוטלוורת' מאמין כי שילוב הניידות של טלפון חכם, הכוח של מחשב נייח ופתיחותה של מערכת ההפעלה אל תוך במכשיר אחד המתאים עצמו לצרכיו ומיקומו של המשתמש, יציב את Ubuntu Touch במקום טוב אל מול מערכות ההפעלה האחרות של מוזילה, סמסונג ואחרות שנמצאות בתחילת דרכן בתחום זה.

השאלה הגדולה שנשאלת כעת היא האם באמת יש מקום למערכות הפעלה חדשות בשוק הסלולר, ואם כן – מהו הסוד שיגרום להן לצמוח ולהדביק את הפער אל מול מערכות הפעלה ותיקות יותר כמו אנדרואיד ו-iOS?

(מקור – CNET)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות