אפל חותמת על הסכם שיווק מכשירי ה-iPhone 5S/5C עם צ'יינה מובייל

| יום שני, 23 בדצמבר 2013, 18:17 | כלכלי

iphones-5c-5s

אמש הודיעה אפל כי חתמה על הסכם עם ספקית הסלולר הגדולה בסין (ובעולם) צ'יינה מובייל לשם שיווק מכשירי ה-iPhone 5S וה-iPhone 5C לכ-763 מיליון מנוייה בסין החל מה-17 בינואר 2014. ההודעה מגיעה לאחר שבתחילת החודש פורסמה ידיעה בוול-סטריט ג'ורנל שהציעה כי העסקה קרובה לחתימה לאור הצגתה הקרבה של רשת הדור הרביעי LTE בצ'יינה מובייל, זאת לאחר שנים ארוכות בהן פעלה החברה על רשת 3G ייחודית שלא נתמכה על-גבי מכשירי האייפון.

למה אייפון סיני זה ביג דיל

השוק הסיני הוא כנראה השוק המחוזר ביותר על-ידי חברות גלובליות העוסקות בתחומים שונים ולאו דווקא בפן הטכנולוגי. הסיבה לכך נעוצה בהיותו שוק בעל כמות בלתי נתפסת של אוכלוסיה המשמשת כיעד לעסקים רבים שישמחו גם לנתח קטן מ-1.38 מיליארד האנשים החיים בסין כיום. באפל רדפו זה זמן מה אחר צ'יינה מובייל, היא ספקית הסלולר בעל המספר הגדול ביותר של מנויים בסין ובעולם בכלל, שעומד עפ"י נתוני החברה על 763.3 מיליון נכון לסוף חודש נובמבר 2013, אולם דווקא הפן הטכנולוגי היה זה שמנע מהשתיים להכניס את מכשירי האייפון לרשת הסלולר הגדולה.

בצ'יינה מובייל עבדו זה זמן מה על פיתוח רשת הדור הרביעי TD-LTE, זו הגיעה בזמן הנכון עבור אפל, שהציגה לאחרונה את מכשירי ה-iPhone 5S וה-iPhone 5C עם תמיכה מלאה ברשת הדור הרביעי של צ'יינה מובייל. אולם, היתרון המהותי שמציגה אפל בסין כעת היא דווקא התמיכה ברשת הדור השלישי 3G/TD-SCDMA הייחודית עבור השוק הסיני ולא נתמכה עד כה במכשירי האייפון.

המשמעות עבור התמיכה ברשת הדור השלישי בסין דרך מכשירי האייפון החדשים היא שקהל היעד של החברה גדל מכ-170 מיליון לכדי 763 מיליון. אין הדבר אומר כי כלל לקוחותיה של צ'יינה מובייל יוכלו להרשות לעצמם לרכוש אחד ממכשירי האייפון החדשים, אולם מדובר בהזדמנות גדולה יותר מזו שהוערכה עד כה על-ידי אנליסטים שונים בשוק. אם הערכות קודמות דיברו על מכירות של כ-17-20 מיליון מכשירי אייפון שימכרו בשנת 2014 בסין, הרי שכעת יכול ויהיה מדובר במספר גבוה אף יותר.

(מקור – Apple)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות