אפל חושפת: מערכת ההפעלה iOS 7 מותקנת על כ-78% מהמכשירים

| יום רביעי, 1 בינואר 2014, 15:19 | מערכות הפעלה

ios7-vs-ios6על פי נתונים חדשים שפירסמה אתמול חברת אפל, עולה כי נתחה של מערכת ההפעלה iOS 7 גדל בכ-4 אחוזים בהשוואה לחודש שעבר. המידע שפורסם בדף התמיכה של חנות ה-AppStore חושף כי הגרסה השביעית של מערכת ההפעלה מותקנת על למעלה מ-78 אחוזים מכלל מכשירי ה-iDevice המסוגלים להריץ אותה.

על אף שביכולתם לעשות זאת, מהנתונים עולה כי 18 אחוזים מהמשתמשים טרם עידכנו את מכשירם מגרסאות 6x וכי ארבעה אחוזים נוספים עדיין משתמשים בגרסאות ישנות יותר. יש לציין כי את הנתונים הללו מדדה החברה כשבוע לפני פרסומם, כך שכעת עשויים המספרים להיות שונים במקצת.

ios7-usage-end-of-2013ניתן לייחס את הנתונים המרשימים לתקופת חג המולד בארה"ב, במהלכה זכו מכשירי האייפון והאייפד החדשים (בהם מותקנת מראש מערכת ההפעלה iOS 7) לאחוזי מכירות גבוהים מאד בהשוואה למכשירים ניידים אחרים. עוד סיבה אפשרית לגדילת נתחה של הגרסה השביעית – שחרורה של פריצת ה-Jailbreak ב-22 בדצמבר, שכן משתמשים רבים נמנעו מביצוע שדרוג טרם הגעתה של הפריצה.

חשוב לזכור כי לאפל ישנו יתרון ברור בכל הנוגע לעדכון מערכת ההפעלה. עם צאתה של כל גרסה חדשה, מאפשרת החברה עדכון מידי לכל המכשירים התומכים. כשהושקה iOS 7 הפכה אפל את מערכת ההפעלה זמינה עבור 4 הדורות האחרונים של מכשירי האייפון (iPhone 4 / 4S / 5 / 5S / 5C) ובאמצעות כך הבטיחה לעצמה היענות גבוהה מאד מצד המשתמשים.

ומה עם אנדרואיד?

על פי הנתונים שפורסמו בתחילת חודש דצמבר, הגרסה הדומיננטית ביותר של מערכת ההפעלה אנדרואיד היא Jelly Bean, ואילו גרסת KitKat ששוחררה לא מכבר, מותקנת רק על כ-1.1 אחוזים מהמכשירים משום שעל שחרור העדכון אחראיות יצרניות החומרה עצמן – ולא גוגל, שדואגת לעדכון תוך זמן קצר רק בעבור מכשירי הנקסוס וגרסאות ה-Google Play של מכשירי הדגל השונים.

בשבוע שעבר פרסמה יצרנית הסמארטפונים הטיוואנית HTC דיאגרמת חצים המתארת את שלבי העדכון של מכשירים מבוססי אנדרואיד. הצצה בתמונה שפורסמה ייתכן ותגרום לכם בלבול רב בשל מורכבותו של התהליך הארוך. אצל אפל, הדברים מתרחשים הרבה יותר מהר בעיקר בשל העובדה שמערכת ההפעלה iOS מותאמת למכשיריה בלבד.

(מקור – The Next Web)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות