נוקיה מאשימה את HTC: “הפסיקו להעתיק, התחילו לפעול בהגינות”

| יום חמישי, 2 בינואר 2014, 15:44 | טכנולוגיה, סלולר

Nokia-HTCחברת נוקיה מסכמת את סבב התביעות שניהלה באחרונה כנגד יצרנית הסמארטפונים הטיוואנית HTC. “לכבוד השנה החדשה, HTC חייבת להפסיק את הרכיבה החופשית על הגב שלנו, עליה לפעול בהגינות”, כך מסרה יצרנית הסלולר הפינית בהצהרתה בתום המשפט האחרון שנערך בגרמניה ביום שלישי השבוע.

במהלך השבועות האחרונים התנהלו דיונים קשים בבתי המשפט בגרמניה, בריטניה והולנד, במסגרתם האשימה נוקיה את HTC בהפרה של עשרות פטנטים רשומים. עם סיום הדיונים קבעו השופטים כי היצרנית הטיוואנית אשמה בהפרה של שבעה פטנטים, ולפיכך איפשרו לנוקיה לדרוש את איסור מכירתם של המכשירים המעורבים – בראשם מכשירי 2013 של סדרת ה-One. בגרמניה, ישנה אפשרות כי ייאסרו למכירה כל מכשירי החברה המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד.

עד כה לא דרשה נוקיה לאסור את מכירתם של מכשירי HTC, זאת משום שהוצאתו של צו מניעה שכזה כרוכה בהפקדת ערבויות גבוהות, אותן יעביר בית המשפט לידיה של HTC במידה וזו תזכה באחד מערעוריה. כך למשל, בית המשפט המחוזי בדיסלדורף (גרמניה) דורש מנוקיה סכום של 550 מיליון דולרים בכדי לאסור את מכירתם של מכשירי הסמארטפון במדינה.

"אות אזהרה גדול לגוגל"

אנדרואיד היא הבעיה?

אנדרואיד היא הבעיה?

בהצהרה שמסרה נוקיה בתום סבב התביעות, נרמז כי בפני HTC עומדת האפשרות לרכוש רישיון שימוש בפטנטים שהפרה ובכך לשים סוף לסאגה. מומחים טוענים כי בחירתה של נוקיה לתבוע את HTC מהווה אות אזהרה גדול לגוגל ולשאר יצרניות האנדרואיד, משום שכמה מהפטנטים בגינם נתבעה החברה מקורם במערכת ההפעלה ולאו דווקא בחומרה.

מעבר לכך, ישנן שמועות כי מוטורולה החלה בשיחות עם נוקיה לקביעת הסדר בנושא הפטנטים. יש לשער כי אם נכונים הדברים, מדובר בעצם בגוגל עצמה שבוחנת את טענותיה ודרישותיה של נוקיה. עם פתיחתו של סבב הערעורים בדיסלדורף, ייתכן ויעלו לדיון הפרות פטנטים שהתבצעו בעת יישומם של שירותי Google Maps ו-Google Navigation.

(מקור – PhoneArena)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות