שוחררה הבטא השלישית של iOS 7.1, הפריצה עדיין אפשרית

| יום חמישי, 9 בינואר 2014, 09:13 | מערכות הפעלה
תגיות: iOS, iOS 7.1, jailbreak

ios-7.1-appleחודש וחצי לאחר שחרורה של iOS 7.0.4, שיחררה אמש חברת אפל את הבטא השלישית של מערכת ההפעלה iOS 7.1. מלבד השינויים הקוסמטיים, גרסה זו מביאה עמה בשורה משמחת עבור המשתמשים בפריצת ה-Jailbreak – לא נחסמו חורי האבטחה אשר מאפשרים את ביצוע הפריצה.

על פי דבריו של ההאקר הקנדי iH8sn0w שעומד מאחורי כלי הפריצה לגרסאות 6.1.3-6.1.5, הבטא השלישית של גרסה 7.1 אינה פוגעת ביכולת לבצע פריצה למכשירים עליהם היא מותקנת. אולם, באותה נשימה הוא מודיע כי ייתכן שגרסת הבטא הרביעית (אם תהיה כזו) "תקבור את הפריצה”.

ההיסטוריה מלמדת אותנו שאפל מעולם לא חסמה חורי אבטחה בגרסאות הבטא המשניות, משום שהעדיפה להתרכז בעיקר בתיקון תקלות ובהוספת פיצ’רים חדשים. את הטיפול בחורי האבטחה הותירה החברה לגרסאות הסופיות, גם אם לא תמיד עשתה זאת בהצלחה. כדוגמה, ניתן למנות את גרסאות 4.3.1 עד 4.3.3 בהן אפל לא ניסתה כלל למנוע את הפריצה ובכך הותירה חורי אבטחה פתוחים, עד ששחררה את גרסה 4.3.4.

jailbreaking_iphoneמאז ומתמיד ניהלה אפל משחקי חתול ועכבר עם קהילת ה-Jailbreak ששמה לה למטרה לפצח את מנגנון האבטחה של מערכת ההפעלה “ולשחרר את משתמשי iOS לחופשי". אפל מצידה מנסה בכל כוחה לחסום ולמנוע את פריצת מערכת ההפעלה, אך ההאקרים לא מתייאשים ומוצאים כל פעם מחדש את הדרך להערים על אפל שמחזקת את מנגנוני האבטחה מגרסה לגרסה.

את מערכת ההפעלה iOS 7.1 צפויה אפל לשחרר לציבור הרחב בחודש מרץ. על פי הדיווחים ברשת, גרסה זו תביא בשורה בעיקר לאוחזים במכשיר האייפון 4, שסובלים מביצועים נמוכים מאז שידרגו את מכשירם ל-iOS 7.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות