דיווח: מיקרוסופט תשיק את Windows 9 באפריל 2015

ASUS_TransformerBook_T100_2מיקרוסופט עובדת קשה מאד על קידום מערכת ההפעלה Windows 8.1 וקיום מסע הסברה על יתרונותיה השונים, תוך תכנון עדכונים עתידיים עבורה. לפי דיווח חדש, בענקית התוכנה כבר עובדים במקביל על גרסת מערכת ההפעלה הבאה, Windows 9, המכונה כעת בשם הקוד Threshold. השקתה של הגרסה החדשה מתוכננת לאפריל 2015, והתייחסותה הראשונה של החברה לתחילת הפיתוח תתבצע ככל הנראה בכנס Build 2014 שיתקיים באפריל.

חברת מיקרוסופט תנצל את הבמה של כנס המפתחים Build 2014 לביצוע יריית הפתיחה ל-Windows 9 והעלאת הציפיות בקרב המפתחים. Windows 9 תתמקד בניעור התדמית השלילות שהצליחה למשוך אליה הגרסה הנכוחית, שמתחילה להזכיר את ויסטה מבחינת תפיסת הקהל. לפי הדיווח, השדרוג העיקרי במערכת ההפעלה החדשה יהיה בממשק ה-Modern UI 2.0, שאמור לספק חוויה טובה יותר של שימוש באפליקציות ובאריחים החיים. לפי השמועות, ייתכן ומיקרוסופט תאפשר אפילו אפילו פתיחת אפליקציות Metro בחלונות עצמאיים בשולחן העבודה. עדכון אפשרי נוסף שמיקרוסופט תביא בגרסה זו הוא תפריט ההתחל, שיש אפשרות כי יגיע בעדכון קרוב יותר – 8.2.

מערכת ההפעלה Windows 8 מתקשה לצבור אהדה מצד הקהל, למרות שהיא כן מצליחה לממש את הפוטנציאל שלה עם דור המחשבים ההיברידיים (מחשב נייד שיכול למשמש גם כטאבלט). הטאבלטים הקטנים (עד 8 אינץ’) מציעים תמורה טובה למחיר עם גרסה מלאה של מערכת ההפעלה בזכות מעבדי ה-Atom החדשים של אינטל ומתחילים לתת מאבק בקטגוריה. למרות הכל, נראה שמבחינה תדמיתית יהיה קשה לשקם את Windows 8, ושדרוג מהיר ל-Windows 9 כנראה ויהיה עדיף במקרה הזה. מיקרוסופט חייבת לקבל כמה שיותר תשומת לב בעקבות קצב הגידול המפתיע של מחשבי ה-Chromebook מבית גוגל, אנדרואיד שמתחילה להיכנס למחשבים וכמובן ההתחזקות של Mac OS X מבית אפל.

(מקור – The Verge)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים