פיתחו תרמוסטט חכם ונרכשו על ידי גוגל ב-$3.2 מיליארד

| יום רביעי, 15 בינואר 2014, 18:06 | גאדג'טים

Screen-Shot-2012-12-08-at-3.02.40-PMגוגל הכריזה אתמול על רכישת חברת Nest Labs עבור 3.2 מיליאד דולר במזומן. החברה הצעירה שהוקמה רק ב-2010 על ידי מהנדסי אפל לשעבר התמקדה באוטומציה ביתיתית והתחילה את דרכה עם שניים מהרכיבים הביתיים המשעממים בעולם, תרמוסטט וגלאי עשן, שלא עודכנו ב-20 שנים האחרונות. כן, ב-Nest בחרו שלא להיות בנאליים ולא השיקו עוד מנורה שנשלטת דרך הסמארטפון, אלא רכיבים מעניינים וחדשניים.

על אף הרכישה, החברה תמשיך לעבוד באופן עצמאי ולפתח מוצרים חדשים. כלומר, גוגל לא רכשה אותה רק כדי לספח לעצמה את העובדים המוכשרים, היא מאמינה שיש לחברה לאן להתקדם בתצורה הנוכחית שלה. למרות העצמאות שתהיה ל-Nest, אין לנו ספק שגוגל תהיה מעוניינת לשלב את הטכנולוגיות שלה עם מוצרי החברה. כך למשל, תוכל גוגל להביא את אנדרואיד (ואת יכולות הזיהוי הקולי) אל הבית החכם כפי שחזתה כבר לפני מספר שנים. בחברת Nest הודיעו כי למרות הרכישה, תימשך התמיכה במכשירים מבוססי iOS, כמו גם מכירת מוצרים בערוצי שיווק שונים.

nest_protect_heads_upלחברת Nest שני מוצרים הנמכרים היום בשוק: הראשון – תרמוסטט חכם בעל ממשק משתמש פשוט לתפעול, עליו ניתן לשלוט מאפליקציה בסמארטפון שגם לומדת את דפוסי התהנגות של המשתמש; והשני – גלאי עשן עמוס חיישנים שידבר אליכם במקרה של גילוי עשן וגם ידע להסתנכרן עם התרמוסטט. שני המוצרים בעלי עיצובים יוצאי דופן, כראוי לחברה שכמעט 100 מעובדיה (לפי LinkedIn) הם עובדי אפל לשעבר.

אל תתנו לסכום העסקה להפתיע אתכם, נראה שגוגל יודעת מה היא עושה – Nest מתכוונת להתרחב ולהשיק מוצרים נוספים שיהפכו את הבית שלנו חכם וירוק יותר. יותר מכך, בגוגל עקבו אחרי החברה מקרוב עוד מימיה הראשונים, עם השקעות של מיליוני דולרים מ-Google Venture (זרוע ההשקעות של גוגל) ולפיכך ניתן לשער שהם יודעים טוב מאד מהן תכניותיה של Nest לטווח הרחוק.

תודה לעדן על הדיווח

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות