אנליסטים מעריכים: אפל מכרה עד 60 מיליון מכשירי אייפון ברבעון הרביעי של 2013

iPhone-5C-ManyColors

בליל ה-27 בינואר צפויה אפל לפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי והאחרון לשנת 2013, אז תחשוף החברה בדיוק כמה עזרה ההשקה הראשונה אי פעם של שני מכשירי אייפון חדשים זה לצד זה, הם ה-iPhone 5S וה-iPhone 5C. טרם תחשוף אפל את המספר הרשמי, מספק המגזין פורצ'ן הצצה להערכותיהם של 44 אנליסטים שסיפקו תחזיות הנעות בין 50 מיליון ואפילו עד כ-60 מיליון מכשירי אייפון שנמכרו על-ידי החברה ברבעון שחתם את השנה שעברה.

בין ההערכות הגבוהות יותר ניתן למצוא את אלו של בתי ההשקעות מריל לינץ' המעריך כי אפל מכרה 58.5 מיליון יחידות ואת אלו של דויטשה בנק, המעריכים כי אפל מכרה 58 מיליון יחידות, בעוד בקצה הנמוך נמצאים האנליסטים של ג'יי.פי מורגן המעריכים כי אפל מכרה 53 מיליון יחידות ממכשירי האייפון בלבד.

ממוצע הערכות האנליסטים של המגזין פורצ'ן עומד על 55.3 מיליון יחידות, זה מהווה עליה של כ-15.7% בהשוואה לנתון המכירות שהציגה אפל ברבעון הרביעי לשנת 2012, אז מכרה החברה 47.8 מיליון יחידות ממכשיר האייפון. במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2013 מכרה אפל 102.4 מיליון מכשירי אייפון, כך שתוספת של כ-55 מיליון מכשירים נוספים ברבעון האחרון, הוא גם החזק ביותר של החברה, תמשוך את אפל למכירות של מעבר ל-150 מיליון מכשירים בשנה, כאשר בשנת 2012 כולה מכרה אפל כ-136 מיליון מכשירי אייפון.

מכירות מכשירי האייפון במהלך סוף השבוע הראשון להשקתם של שני הדגמים החדשים היו מרשימות למדי וכמעט והכפילו את הנתון מהשנה הקודמת. בסך הכל מכרה אפל מעל מ-9 מיליון מכשירי אייפון בסוף השבוע הראשון. אף הצלחתה של אפל במכירות הראשוניות של המכשיר, צצו לא מעט דיווחים כי דגם ה-iPhone 5C הנמכר בכ-100$ מתחת למחירו של מכשיר הדגל, ה-iPhone 5S, זכו לקבלת פנים צוללת אצל המשתמשים. אפל אמנם לא מדווחת על מכירות דגם ספציפי, אולם המספר הסופי שתציג החברה בשבוע הבא, יכול ויעיד אם יש אמת בטענות אלו או לא.

(מקור – Fortune)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות