דיווח: אפל בוחנת חנות משחקים על הטלויזיה שלכם

| שבת, 25 בינואר 2014, 18:24 | מחשבים, משחקים

AppleTV-iOS7

אפל מתכוננת לחשוף גרסה חדשה ל-Apple TV, ממיר התוכן הדיגיטלי של החברה, כבר במחצית הראשונה של השנה ומוקדם עד כדי חודש מרץ הקרוב. יחד עם הדגם החדש, תגיע גם גרסה חדשה למערכת ההפעלה iOS העשויה לראשונה לכלול חנות אפליקציות חדשה שתשלב משחקים עבור המסך הגדול, כך עולה מדיווח שהוצג לראשונה בבלוג הטכנולוגי 9to5mac.

נוטשת את הטלויזיה עבור הממיר הדיגיטלי

שמועות בנוגע להצגת מסך טלויזיה חכם בדמות ה-iTV רצות מזה זמן רב ברשת, אולם ככל שנתקדם בציר הזמן נראה כי במרכזי הפיתוח של אפל מתרכזים דווקא בניסיונות פיתוח גרסאות משופרות למכשירי ה-Apple TV הקיימים, בעוד רעיון מסך הטלויזיה נעלם אט-אט מהכותרות.

ביקור קצר בדוכני יצרניות הטלויזיות הגדולות בעולם, ביניהן סמסונג ו-LG, בתערכות CES 2014 שנערכה בתחילת החודש בלאס-וגאס, מספיק היה כדי להבין שהתחרות בתחום הטלויזיות החכמות עשויה להיות קשה אף יותר מזו המתקיימת במרחב הטלפונים הסלולריים החכמים. מערכות ההפעלה, חנויות האפליקציות והגישה לתכנים הופכת פשוטה יותר ויותר ולאפל קשה יהיה לייצר יתרון במרחב כה תחרותי.

ממיר דיגיטלי משולב עם קונסולת משחק

מאז הציגה אפל לראשונה את ה-Apple TV, היוותה הפלטפורמה דריסת רגל עבור החברה בסלון הביתי של רבים סביב העולם, כאשר לאחרונה הגיעה גם לישראל. בשנה שעברה צירפה אפל לשורותיה את ז'אן פרנסואה מולה, דמות מפתח בתחום בניית אפליקציות לטלויזיה ו-IP Voice & Video. הרכש החדש יעזור לחברה בעבודות הפיתוח וההתאמה למסך הגדול של אפליקציות כמו גם משחקים שכבר נמצאים על פלטפורמת ה-iOS על המכשירים הניידים.

חלק נוסף בפאזל הייתה רכישתה של חברת פריים-סנס (Prime Sense) הישראלית, המפתחת מערכת משולבת חומרה ותוכנה עליה מבוסס בקר תנועה המשמש כחיישן תלת־ממדי. שילוב הטכנולוגיה של פריים-סנס במכשירי ה-Apple TV לא בטוח כי יגיע כבר בגרסה הקרובה של הממיר הדיגיטלי, אולם העבודה המשותפת של שתי החברות יכול ותוביל את אפל להציג מתחרה ראוי לבקר התנועה קינקט (Kinect), המבוסס על הטכנולוגיה של פריים-סנס עצמה.

ספריית המשחקים של אפל על פלטפורמת ה-iOS עבור מכשירים ניידים הינה מהעשירות הקיימות כיום. התאמת משחקים אלו למסך הגדול עשויה להוות קפיצת מדרגה משמעותית עבור החברה בניסיונותיה לחדור לסלון הביתי של מיליונים רבים של אנשים אשר כבר היום עושים שימוש במכשיריה השונים של החברה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות