גוגל מאשרת: רכשנו את חברת האינטליגנציה המלאכותית DeepMind

DeepMind-Google-Acquisition

גוגל עושה צעד נוסף לביסוס מעמדה כמכונה לומדת יודעת כל ורוכשת את חברת האינטליגנציה המלאכותית DeepMind תמורת סכום המוערך בכ-400 מיליון דולר, כך עלה לראשונה מדיווחה של ליז גיינס, כתבת אתר חדשות הטכנולוגיה Re/Code. דובר ענקית החיפוש אישר בפני מערכת גאדג’טי את הרכישה, אולם נמנע מלהציג כל פיסת מידע אחרת. פנינו גם לחברת DeepMind לשם קבלת מידע נוסף ואנו עדיין ממתינים לתגובה.

חברת DeepMind מפתחת אלגוריתמי למידה העשויים לאפשר למחשבים לחשוב יותר כמו בני אדם ולהתאים את החלטותיהם בהתאם למצבים שונים שינתנו להם. שימושיה של הטכנולוגיה שמפתחת DeepMind עשויים לעזור לענקית החיפוש לשיפור יכולותיה של מערכת Google Now המאפשרת הצפת מידע למשתמשים בהתאם לצרכיהם ע”י בחינת המידע האישי המוזן למערכת דרך תיבת המייל, לוח השנה, היסטוריית החיפוש, המיקום ועוד.

בהמשך לדיווחים על רכישתה של DeepMind ע”י גוגל, מציין כתב אתר The Information, אמיר אפרתי, כי על פי מקורותיו פועלת גוגל להקמת ועדת אתיקה שתעזור בפיקוח על טכנולוגיות מבוססות אינטליגנציה מלאכותית לשם מניעת ניצולן לרעה.

רכישתה של DeepMind עשויה לעזור לגוגל גם בשלבי הפיתוח של הרובוטים בחטיבה המיוחדת שמוביל אנדי רובין, עליה דיווחנו בחודש שעבר. עם מספיק מידע שיספקו המשתמשים למכונה הלומדת של גוגל ובשילוב אינטליגנציה מלאכותית, יכול ויום אחד נתעורר בבוקר לגלות מערכת שתנהל את חיינו בצורה מושלמת כפי שמציע הסרט Her, בכיכובה של סקארלנט ג’והנסן (לכו לראות!), ואולי אפילו נמצא רובוט שיעשה עבורנו דברים גם בעולם הפיסי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים