אלדר מורטאזין: גוגל תנטוש את מותג הנקסוס בשנה הבאה

| יום שלישי, 28 בינואר 2014, 10:54 | סלולר

goodbye-nexusהאם גוגל תנטוש בשנה הבאה את מותג הנקסוס שהיא בעצמה הגתה וטיפחה? על פי דיווחו של אלדר מורטאזין, גורו הסלולר הרוסי (כפי שרבים נהגו לכנותו בעבר), בכירים בחברה החליטו שלא להמשיך בפרויקט הפיתוח העצמאי שחגג באחרונה את יום הולדתו הרביעי. התחליף – “גרסאות Play” של מכשירי דגל קיימים.

על פי הציוץ שפורסם אתמול בערב על ידי מורטאזין ברשת המיקרו-בלוגינג טוויטר, גוגל ככל הנראה תשיק השנה את סמארטפון הנקסוס השישי והאחרון. מצד אחד, מדובר בבשורה חיובית עבור יצרניות מכשירי האנדרואיד שהלינו על הקושי העצום שלהן להתחרות במכשיר הדגל של גוגל, אך מצד שני ייתכן ומדובר בחדשות מרות עבור המשתמשים – שנהנו ממחיר נמוך, עדכונים מהירים וממשק נקי.

בטרם תצטיידו בממחטות, נספר כי דיווחו של מורטאזין מותיר צל מסוים של תקווה – לדבריו, גוגל תמשיך לשתף פעולה עם היצרניות השונות במטרה להשיק “גרסאות Play” של מכשירי דגל קיימים, אשר יימכרו דרכה ישירות ויוצעו ללקוחות ללא ממשק משתמש מותאם. בכדי להעצים את המודעות למכשירים הללו, מציין מורטאזין שגוגל תעבוד על חיזוק המותג ותעניק לסדרה זו שם חדש וקליט יותר.

הלו? מוטו!

ice-cream-sandwich-nexusאת סמארטפון הנקסוס הראשון הציגה גוגל בינואר 2010 בשיתוף היצרנית שהיתה הראשונה להשיק מכשיר מבוסס אנדרואיד – HTC הטיוואנית, שילוב שלא חזר על עצמו עד כה. על פי גוגל, מותג הנקסוס נוצר במטרה להוביל את גרסאות האנדרואיד החדשות ולהציג למשתמש (וליצרניות) את מערכת ההפעלה כפי שהחברה עצמה רוצה להרגיש אותה, ללא כל תוספת. אז מה השתנה פתאום?

באם דיווחו של מורטאזין מהימן, אחרי הכל – עד (סתיו) 2015 יש עוד המון זמן, מהלך עתידי שכזה עשוי להסיר מליבה של גוגל את החשש מפני נטישת הפלטפורמה על ידי היצרניות וחבירה שלהן למתחרה מיקרוסופט. גוגל לא תעניק “עדיפות” או קידום לאף אחת – כל יצרנית תוכל להציע דרך גוגל מכשיר “נקסוס” משלה.

את יתרונותיה של “אנדרואיד הנקיה” יכול ותציג גוגל בעקיפין גם על מכשיריה של חברת הבת מוטורולה, אשר זקוקה לחיזוק תדמיתי. מאז נרכשה על ידי גוגל באוגוסט 2011, ממשיכה מוטורולה להוות נטל כספי על ענקית שירותי הרשת, ואולי הגיעה העת לשנות זאת.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות