דיווח: אפל מסוגלת לייצר בשנה אחת כ-116 מיליון לוחות קריסטל ספיר

appla-arizona-factoryאת ההכרזה על מכשיר האייפון הבא צפויה אפל לקיים רק בסתיו, אך שמועות אודותיו נמצאות ברשת כבר שבועות ארוכים. בין כולן, בולטת במיוחד השמועה על הגדלת המסך, אליה מתלווה באחרונה שמועה נוספת לפיה אפל מצטיידת בלוחות קריסטל ספיר שיחפו על משטח המגע. עד כמה זה קרוב, ואיך זה יועיל לנו?

על פי דיווחו של אתר 9to5Mac, אשר מסתמך בדבריו על מסמך הבנות שנחתם בין אפל וחברת GT Advanced Technologies ב-31 באוקטובר, באפשרותו של המפעל החדש של אפל באריזונה לייצר בשנה אחת בין 103 ל-116 מיליון לוחות קריסטל ספיר בגודל 5 אינץ’. על עבודות הייצור שיחלו בחודש הנוכחי מופקדים 518 תנורים חדשים שרכשה אפל, ולקראת סוף השנה צפויים להכנס לפעילות 420 תנורים נוספים שייתכן ויגדילו את התפוקה.

אולי זה נשמע הרבה, אך הספק של 116 מיליון לוחות בשנה עבור חברה שמכרה בשנה שעברה מעל מ-150 מיליון מכשירים, לא מאפשר לנו להאמין שמכשיר האייפון הבא הוא זה שבעבורו מיוצרים הלוחות החדשים – מדובר בסכנה ממשית לבעיות מלאי. לעומת זאת, אם תבחר החברה להשאיר את גודלו של המסך כמו שהוא (4 אינץ’), יכולה התמונה להיות אופטימית יותר. חשוב לזכור כי ישנה גם אפשרות שלוחות הקריסטל מיועדים עבור השעון החכם שעשויה החברה להשיק לקראת סוף השנה, אז יוכל המפעל לייצר מספר כפול של לוחות.

sapphireכבר היום משתמשת אפל בקריסטל ספיר, אך במימדים קטנים הרבה יותר. על החיישן הביומטרי Touch ID של iPhone 5S, כמו גם על עדשות המצלמה של מכשירי האייפון מהדורות האחרונים, מחפים לוחות דקים עשויים קריסטל ספיר.

בשביל מה אנחנו צריכים את זה?

תסלחו לנו, אבל אין הרבה להרחיב – אנחנו בטוחים שגם לכם נמאס ממסכים שרוטים או (גרוע יותר -) שבורים. על פי דיווחו של הבלוג הטכנולוגי AllThingsD מחודש נובמבר, אפל מחפשת זה זמן מה תחליף לזכוכית ה-Gorilla Glass, המשמשת כיום כהגנה על המסכים במכשיריה השונים.

אף עמידותה הגבוהה של זכוכית הגורילה אותה מייצרת חברת Corning, מכשירי אייפון עם מסכים סדוקים הם לא מראה נדיר. יחד עם לוחות הקריסטל ספיר, תנסה אפל למגר את התופעה המתסכלת. קריסטל ספיר הוא החומר השני בחוזקו בטבע לאחר היהלום, כך שמאד קשה לפגוע בו או לשנות את צורתו בלא מעורבות של… יהלום. הלוחות של אפל ברור שלא יספקו את חוזקו העצום של המינרל הטבעי, אך הם יהיו חזקים מספיק כדי לשרוד כל סוג של התעללות.

צפו…

השוואת מפרטים