הוכרז: Samsung Galaxy S5 עם צילום 4K, חיישן טביעות אצבע ועמידות במים

Samsung-Galaxy-S5-Mainלאחר חודשים בהם הצליחה סמסונג לשמור בסוד את הפרטים, חשפה הערב ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית את מכשיר הדגל החדש שלה – Galaxy S5. את ההכרזה על מכשיר הדגל שלה מבצעת סמסונג לראשונה מזה שנתיים במסגרת כינוס MWC הנערך מדי שנה בברצלונה.

מפרטו של המכשיר כולל מסך Super AMOLED בגודל 5.1 אינץ’ ברזולוציית Full HD 1080p, מעבד מרובע ליבות בתדר 2.5GHz וזיכרון פנימי 2GB RAM. המכשיר יגיע בשתי גרסאות – האחת עם רכיב אחסון בנפח 16GB והשנייה עם 32GB. כמובן שניתן יהיה להרחיב את שטח האחסון באמצעות כרטיס microSD, ועד לנפח כולל של 64GB.

בגבו של המכשיר מצלמת 16 מגה-פיקסל עם יכולת צילום וידאו באיכות Ultra HD 4K. לצד המצלמה ישנו פלאש LED המופעל בטכנולוגיה הנקראת Selective Focus אשר מאפשרת למשתמש להגדיר את איזור המיקוד, ובנוסף – איזור שיש לטשטש. מלפנים, ישנה מצלמת 2.1 מגה-פיקסל.

Samsung-Galaxy-S5-Back

המכשיר מגיע עם סוללה נשלפת בקיבולת 2800mAh, וזה מה שבין היתר תורם עוד 15 גרם למשקלו הכולל – 145 גרם. לטענת החברה, סוללה זו תחזיק מעמד למשך 21 שעות דיבור ברשת הדור השלישי ועד 390 שעות במצב המתנה. אם במקרה תמצאו עצמכם בצרה חשמלית וללא מטען, ישנה גם פונקציית Ultra Power Saving Mode – הפעלה שלה תבטל את צבעוניותו של המסך ותבצע כיבוי שירותים לא נחוצים.

בשונה ממכשירי הדגל הקודמים של החברה, Galaxy S5 עומד בתקן IP67 לעמידות מפני מים ואבק. סמסונג מדגישה ומבהירה שהמכשיר איננו חסין לחלוטין – ולפיכך אין לנסות ולהטביע אותו בכוח.

בהתאם למגמה “הביומטרית”, Galaxy S5 כולל חיישן טביעות אצבע שישמש לפתיחת מסך הנעילה ולביצוע פעולות נוספות, כמו גם מד דופק בגבו, מתחת למצלמה הראשית. מבחינת קישוריות, מאובזר מכשיר הדגל החדש בשבב NFC, מחבר USB3, קישוריות Bluetooth 4 ועינית אינפרה-אדום,  אך עוד לא ידוע אם ביכולתה ללמוד אותות מותאמים אישית כמו ב-HTC One ו-LG G2.

מערכת ההפעלה היא כמובן אנדרואיד KitKat 4.4.2 עם ממשק המשתמש TouchWIZ. מימדיו של המכשיר: גובה – 142 מ”מ, רוחב – 72.5 מ”מ, עובי – 8.1 מ”מ. את Galaxy S5 תשיק סמסונג בתאריך 11 באפריל בכ-150 מדינות.

השוואת מפרטים