הוכרז: Samsung Gear Fit – רצועת כושר חכמה עמידה במים ואבק

Samsung-Gear-Fit-Gadgety-main

לאחר שריעננה את סדרת השעונים החכמים שלה עם ה-Gear 2 וה-Gear Neo 2, הוסיפה סמסונג אמש (ב’), במהלך אירוע ה-Unpacked 5 פריט לביש חכם לקולקציה שלה, זה מגיע בדמות רצועת כושר חכמה, ה-Gear Fit. בכך מצטרפת גם סמסונג למאבק המתחמם בגזרת רצועות הכושר, לאחר שוואווי הציגה רצועה דומה משלה.

ה-Gear Fit נראה כגרסה מוקטנת של השעונים החכמים של החברה, כאשר מסך התצוגה הוא רוחבי. המסך הינו מסך מגע מסוג AMOLED, גודלו 1.84 אינץ’ ברזולציה של 438×128 פיקסלים. הודות לקעירות המכשיר, הרצועה תתלבש לכם על היד בצורה נוחה, טובה ומותאמת יותר. בדומה לרצועה של וואווי, גם המסך במכשיר זה ניתן לשליפה, כך שתוכלו לשים את המסך על דש הבגד.

משקל ה-Gear Fit עומד על 27 גרם, עוביה- 11.95 מ”מ ,רוחבה- 57.4 מ”מ ואורכה- 23.4 מ”מ. מכאן שהרצועה לא תעיק במהלך השימוש היומיומי. כמו כן, קל להתאים את גודל הרצועה ולסגור אותה בנוחות. עוד נציין כי הרצועה תהיה עמידה בפני מים ואבק, לפי תקן IP67, וכי הסוללה במכשיר תספק עד ארבעה ימי שימוש עפ”י הגדרות היצרן.

המכשיר יציע מגוון רחב של פונקציות, כאשר העיקריות בהן היא ביצוע בדיקת דופק ומדידת כמות צעדים. מדריך כושר יעודד אתכם לשנות את קצב הליכתכם על ידי מתן התראות שונות. לדוגמה – המכשיר ירטוט כאשר הדופק שלכם ירד מסף מסויים. המכשיר גם ידאג לסנכרון הנתונים שנמדדו עם אפליקציות הבריאות השונות של סמסונג במכשירי הגלקסי.

נציין כי להבדיל מהשעונים החכמים של החברה, מכשיר זה לא כולל מצלמה, מיקרופון או ספיקר, ולכן לא ניתן לקבל דרכו שיחות. עם זאת, תוכלו לזווג את המכשיר עם הסמארטפון דרך Bluetooth ובכך תוכלו לקבל הודעות מייל, התראות על שיחות נכנסות (ואף לדחות אותן), הודעות SMS ועידכונים מהרשתות החברתיות. בנוסף, ניתן לשלוט בנגן המוזיקה ולהתבונן בלוח השנה.

שלא כמו שעוני ה-Gear 2, ה-Gear Fit אינו מריץ את מערכת ההפעלה Tizen, אך מערכת הפעלה הותאמה כך שתתמוך בפיתוח אפליקציות צד שלישי. לצערנו, בשלב זה המכשיר לא “חכם” מספיק כדי לשנות את האורינטציה שלו בהתאם לצורה בה הוא יולבש על היד, אך לדברי האחראית על עיצוב הממשק, החברה עובדת על פתרון לבעיה זו.

כרגע לא ידוע מה יהיה מחירה של הרצועה החכמה, אך היא אמורה להיות זולה משמעותית מה-Gear 2 ו-Gear 2 Neo, כך שתוכל להוות להם אלטרנטיבה לא רעה. המכשיר יוצע למכירה החל מה-11 באפריל ובשלב זה לא ידוע אם יגיע לישראל.

השוואת מפרטים