חברת Corning מתנגדת לשימוש בזכוכית קריסטל ספיר על מסכי הסמארטפונים

sapphire-glass-gt-advanced-techבעוד מספר חודשים, אם אכן יש אמת בשמועות, עשויה חברת אפל להשיק את מכשיר האייפון הבא עם מסך בעל חיפוי זכוכית מסוג קריסטל ספיר. מדובר בגביש קשיח ועמיד במיוחד, המפסיד בדירוג החומר החזק בטבע רק ליהלום. רגע לפני שהופכת זכוכית הספיר לסטנדרט בשוק המובייל, מביעים נציגיה של חברת Corning, יצרנית זכוכית ה-Gorilla Glass, את התנגדותם לשימוש בגביש.

בכנס שהתקיים השבוע הסביר טוני טריפני, סגן נשיא בחברה, את החסרונות הטמונים בשימוש בגביש הספיר כחיפוי למסכי מכשירים ניידים. הבכיר לא ניסה לסתור עובדות מוכחות באשר לעמידותו של החומר בשריטות וחבלות – טענותיו התבססו בעיקר על קשיים בתהליך הייצור. לדבריו, תהליך גידול הגביש דורש זמן ארוך פי 4000 מתהליך ייצור זכוכית ה-Gorilla Glass ואולי חשוב מכך – טריפני מציין כי התהליך מצריך כמות אנרגיה גדולה פי 100, מה שהופך אותו פחות ידידותי לסביבה.

corning-gorilla-3Dכפועל יוצא מהשוני בתהליך הייצור, מוסיף ומציין הבכיר כי מחיר זכוכית הספיר גבוה פי עשרה ממחיר הזכוכית שמציעה החברה כיום – לוח זכוכית ספיר בגודל סטנדרטי עלותו כ-30 דולרים, לעומת 3 דולרים בלבד עבור זכוכית גורילה באותו הגודל. בניגוד לטענה זו של טוני טריפני, בחברת GT Advanced Technologies המייצרת גבישי ספיר עבור אפל, טוענים כי מחירם של לוחות גבישי הספיר כפול רק פי שלושה עד ארבעה ממחיר חיפויי ה-Gorilla Glass.

עד שתציג Corning את הפתרון האידיאלי שלה, נראה שיותר ויותר יצרניות מכירות בבעיית המסכים השבירים ומנסות למצוא פתרונות חלופיים. לא ממש משנה לנו אם תהיה זו אפל או כל יצרנית אחרת שתהיה הראשונה להציג פתרון חומרי, אם כי אנחנו מלאי תקווה שזה יקרה כמה שיותר מהר. מאסנו בבועות האוויר.

(מקור – SlashGear)

השוואת מפרטים