גאדג’טי בלילה: המוח האנושי או רובוט מתקדם – מי ינצח במשחק הפינג פונג?

Table-Tennis-man-vs-machine

מאז התפתחותם של המחשבים האישיים ולצד ההתקדמות בתחום האינטלגנציה המלאכותית, תמיד ריחפה באוויר השאלה הניצחת – ידו של מי על העליונה, האדם או המכונה? לאורך ההיסטוריה התקיימו מבחנים רבים אשר באו לבדוק את יכולותיו של האדם אל מול מחשבים שונים. המפורסם בהם הוא כנראה משחק השחמט שנערך בין מחשב העל כחול עמוק לבין השחמטאי הנודע גארי קספרוב, אך עם כל הכבוד למשחק השחמט, מה עם משחק פיזי יותר כדוגמת פינג פונג?

על מנת לענות על שאלה זו, וכדי לקדם הקמת מפעל חדש בסין, יצרה חברה גרמנית בשם קוקה (Kuka) רובוט כתום ומתקדם אשר יאתגר את אחת מאגדות הפינג פונג, השחקן הגרמני טימו בול (Timo bull), לדו קרב אחד על אחד – אדם נגד מכונה.

הרובוט נקרא Agilus והוא מורכב מחיישנים מתקדמים, כמו גם זרועות מכניות משוכללות המאפשרות לו להגיב במהירות לכל חבטה. חברת Kuka פיזרה טיזרים רבים לקראת המשחק המיוחל והצליחה ליצור מתח רב בנוגע לשאלה – האם יצליח הרובוט המתקדם להשיב לחבטות של שחקן הפינג-פונג ולהפך. אז מי בסוף ניצח אתם שואלים? ובכן, התשובה בסרטון הבא:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים