בקר ה-Asus Gamebox נחשף ומציג פרטים נוספים על קונסולת המשחקים מבוססת אנדרואיד של החברה

asus-gamebox-controller-main

בקר משחק שהופיע באתר הרשמי של תקן ה-Bluetooth מחייה מחדש שמועות שצצו ברשת לפני כחודש וסיפרו על קונסולת משחק מבוססת אנדרואיד מבית אסוס (Asus). על פי אותן שמועות, החברה הטייוואנית מתכננת להכריז על קונסולת משחק בשם “Asus Game Box“, אשר תרוץ על אנדרואיד בגרסת Jelly Bean 4.3 ותבוסס על ערכת השבבים המתקדמת של חברת Nvidia, ה-Tegra 4, עם זיכרון 2GB RAM ונפח אחסון של 8GB.

הבקר, אשר מגיע בעיצוב המשלב את מיקום הכפתורים מבקרי ה-DualShock של ה-Sony Playstation ואת הכפתורים הצבעוניים (A,B,X,Y) מבקרי ה-Xbox של מיקרוסופט, מגיע עם סוללה נטענת בקיבולת 430mAh, האמורה לספק לשלט עד 12 שעות משחק. בנוסף, יתמוך השלט בקישורית בלוטות’ 3.0, וכך יתחבר לקונסולה וישלוט בה עד למרחק של 10 מטרים. בנוסף, על הבקר יש מעין עכבר, המאפשר לשלוט בטלוויזיות SmartTV.

האם תצליח אסוס בקטגוריה חדשה

לפני כשנתיים, בשנת 2012, חל שינוי בשוק הקונסולות. מתחילת שנות ה-2000 עד אותה שנה, השליטה בשוק הקונסולת חולקה בין 3 חברות גדולות – נינטנדו (Nintendo) וסוני (Sony) היפניות ומיקרוסופט (Microsoft) האמריקאית. שלוש החברות לחמו זו בזו על לבו של הצרכן, תוך שהן מציגות חידושים רבים וקונסולות שונות ומגוונות.

בשנת 2012 צץ באתר מימון ההמונים קיקסטארטר (Kickstarter) פרויקט בשם OUYA, ששאף ליצור קונסולה עצמאית מבוססת אנדרואיד במחיר של 99$ ליחידה. הרעיון היה חדשני, וחברות רבות חיקו את OUYA ויצרו קונסולות מבוססות אנדרואיד משל עצמן, אלה שאפו להביא לטלוויזיה של כל אחד מאיתנו את משחקי האנדרואיד ועוד משחקים המפותחים באופן ייעודי עבור אותה קונסולה. כעת, נראה שאסוס החליטה גם היא להיכנס לתחום.

לפני כחודש פורסם מפרטו של המכשיר באתר מבחני הביצועים AnTuTu וכפי הנראה, יגיע המכשיר כקונסולה ניידת, בדיוק כמו הקונסולות הניידות מבוססות אנדרואיד אשר השיקו Archos (ה-Gamepad 2), ו-Nvidia (ה-Shield). מאחר והשלט שנחשף נראה כמו שלט רגיל, ניתן להסיק כי מבחני הביצועים דיברו על המסך אליו חוברה הקונסולה.

הקונסולה לא אושרה באופן רשמי על-ידי חברת אסוס, אך החברה גם לא הכחישה את הנושא, כך שנאלץ לחכות על מנת לגלות פרטים נוספים על הקונסולה, לדוגמת תאריך ההכרזה והמחיר.

(מקור- liliputing)

השוואת מפרטים